Can Feda filmine Hollanda'dan destek

Almanya Sinema Kurulu'nun 'Gençleri şiddete özendiriyor' gerekçesi ile sakındalı bulduğu Can Feda filmine Hollanda'dan destek geldi. Ekip Rotterdam'da coşkuyla karşılandı

Can Feda filmine Hollanda'dan destek
Başrollerini Burak Özçivit ve Kerem Bürsin'in paylaştığı Can Feda filmi, Almanya Sinema Kurulu (FSK) tarafından 'sakıncalı' bulunmuş, karara itiraz eden yapımcıfirma TAFF Pictures, filmi Almanya'da gösterimden çekip Mannheim ve Frankfurt'taki galalarını da iptal etmişti.

Can Feda filmi Almanya'da yasaklandı mı? Almanya'da Can Feda filmi şoku!Can Feda filmi Almanya'da yasaklandı mı? Almanya'da Can Feda filmi şoku!

Film ekibi, önceki gün özel gösterim için gittiği Hollanda'da moral buldu. Afganistan ve Bosna-Hersek'ten dahi katılımın olduğu özel gösterimde, coşkulu kalabalık Burak Özçivit'i ellerinde Türk bayrakları  ve ''Almanya, Can Feda'ya dokunma'' tezahüratları ile karşıladı. Bu ilgi ve sevgi gösterisinden çok etkilenen oyuncu, teşekkür konuşmasında şunları söyledi:

''Rotterdam'a ilk defa geliyorum. Harika bir karşılama yaptınız, çok teşekkür ederim. Dün de Almanya'daydık, orada tatsız olaylar yaşadık. Sizin gibi yüzlerce kişi bizi karşılamaya geldi ama salonlara giremediler. Burada o sorunu yaşamadık, hepinize bunun için ayrıca teşekkür ederiz.''Burak Özçivit, ardından gösterimi yapıldığı altı salonu da gezerek içeride bulunanlara ''İyi seyiler'' diledi.