Can kurtarmaya gitti ama...

Yaralıyı hastaneye götüren ambulans şoförüne silah çekip, bıçakla yaraladılar

18 Kasım 2010, Perşembe 13:09
A A

Bursa'da bu sabah meydana gelen trafik kazasında yaralanan Yeşim Canpolat'ı (35) hastaneye götüren ambulans sürücüsü Suat Altay (38), yanında oturan ve aracı daha hızlı sürmesini isteyen Canpolat'ın alkollü nişanlısı Mustafa Akbulut (36) ve arkadaşı Yusuf Ziya Bıyıklı (26) tarafından uyarıldı.

Daha fazla hız yapamayacağını söyleyen sürücü yaralı yakınlarının kendisine saldırması sonucu ambulansı durdurdu. Bıçaklı saldırıya uğrayan Altay canını zor kurtarırken, ambulanstaki sağlık görevlileri ise telsiz ile merkezlerinden 'Ne olur bizi kurtarın" diyerek yardım istediler.

AŞIRI ALKOL İDDİASI

Merkez Yıldırım İlçesi Erikli Mahallesi Erikli Kavşağı'nda sabah saat 07.00'de meydana gelen trafik kazasında, Yeşim Canpolat yaralandı. Kazanın ardından haber verilmesi sonucu olay yerine 112 Acil Servis'e ait ambulans ve sağlık ekipleri kısa sürede ulaştı. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan yaralı Yeşim Canpolat, sağlık ekipleri ve nişanlısı ile erkek arkadaşlarının yardımıyla ambulansa bindirildi. Bu sırada Canpolat'ın nişanlısı Mustafa Akbulut ile arkadaşı olan Yusuf Ziya Bıyıklı Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'ne hareket eden ambulansın önüne oturdular. Aşırı alkollü oldukları belirlenen Akbulut ve Bıyıklı, ambulansın sürücüsü olan Suat Altay'ı aracı daha hızlı sürmesi için uyardılar.

ÖNCE YUMRUK SONRA BIÇAK

Ambulansın önünde oturan alkollü gençler, "Trafik çok sıkışık. Daha fazla hız yapmam mümkün değil" diyen sürücüye yumruk attılar. Şaşıran sürücü, aracı sağa çekip ambulanstan indi. Bu sırada "Neden gitmiyorsun" diye bağıran alkollü gençler belinden çıkardıkları bıçakla saldırdıkları Suat Altay'ı sol elinden bıçakladılar. Can kurtarmak için uğraşırken can derdine düşen ambulans görevlileri, cep telefonu ve telsiz ile merkezlerini uyararak 'Ne olur bizi kurtarın' diyerek yardım istediler. Bir süre sonra polisleri karşılarında gören alkollü iki kişi kaçarken ekipler, yaralı genç kızın hastaneye gitmesi için ambulansa eşlik ettiler.

Yeşim Canpolat ile parmağından yaralanan ambulans sürücüsü Suat Altay Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken polisler kaçan Mustafa Akbulut ve Yusuf Ziya Bıyıklı'yı yakaladılar. Polise direnen ve karşı gelen zanlılar sorgulanmak üzere Ertuğrul Gazi Polis Merkezi'ne getirildiler.

Uğur SAĞLAM / BURSA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;