Çanakkale'de yılan kabusu

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde, köprü altındaki çöplük alan yılanların istilasına uğradı. Buraya 50 metre uzaklıktaki ev ve işyeri bulunanlar, korku dolu günler geçirmeye başladı

01 Haziran 2014, Pazar 13:21
A A

İlçe çarşısı ile Menderes Mahalesi’ni birbirine bağlayan Kara Menderes köprüsü altı, yılanların istilasına uğradı. Bölgeye yakın nehirdeki yılanlar, çöplük halindeki alanı doldurdu. Yılanlar, buraya 50 metre uzaklıktaki ev ve işyerindeki vatandaşların korkulu günler yaşamasına yol açtı. Kayaların üzerinde 80’e yakın yılan saydıklarını belirten vatandaşlar, yetkililere bir an önce önlem alınması çağrısı yaptı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer18122","18122","201406","18122-145465.jpg","1", "0","Çanakkale'de yılan kabusu");

'70 YAŞIMA GELDİM BU KADAR YILAN GÖRMEDİM'

Bölgede yaşayan lise öğrencileri Senem Eroğlu ve Emine Koç, köprüden devamlı geçtiklerini bazen yılanların köprü korkuluklara tırmandıklarını ve korktuklarını söyledi. Bir başka mahalle sakini işçi emeklisi Cevdet Gürel, "70 yaşıma geldim. Bu kadar yılan görmedim. Yılanlar yiyecek bulmak için çöplüğe geliyorlar.Korkutucu" dedi.

Konuyla ilgili İlçe Belediye Başkanı AK Parti’li Saadetin Arslan, en kısa zamanda Karamenderes Nehri’nde ıslah çalışması yapacaklarını bölgedeki yılanları tahliye edeceklerini söyledi.

DHA

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.