Canavarın profilinden çıldırtan detaylar

Katilin izini süren polis, Uğur Veli Gülışık'in çocuklara ilgisini tespit etti. Zanlının facebook profili de dikkat çekici

28 Mart 2011, Pazartesi 09:39
A A

Kayseri Talas'ta, 1.5 yıl önce Ramazan Bayramı'nda şeker toplamak için evine gelen Ahmet Tuna (8) ve Dilruba Tekin (6) kardeşler ile Türkan Ay'ı (10), katleden Uğur Veli Gülışık'a ilişkin çarpıcı ayrıntı.

Çocuklardan birine tecavüz eden caninin facebook'ta 'Derbeder' lakabıyla açtığı sayfa dikkat çekici. Zanlının facebook'ta eklediği kişilerin çocuklarına ait fotoğraflara yorumlar yazdığı görülüyor.

ÇOCUKLARI ŞEKERLE GÖMMÜŞ

Hem de 3'lü cinayetten çok çok sonra. Listesinde 99 arkadaşı olan Gülışık'ın, bu arkadaşlarından 21'inin profilinde, yaşları 2 ila 14 arasında değişen çocuk resimleri var. Bunlardan bir kısmı çocuklara, bir kısmı sanal arkadaşlarının çocuklarına ait.

10 OCAK'TA YAZMIŞ

3 çocuğu katleden Uğur Veli Gülışık, bir arkadaşının çocuklarının fotoğrafı altına 10 Ocak'ta 'gız vay gurban olduklarım vayyy maşşallah yedi binkere süphane allah' yorumu eklemiş.

Başka bir çocuk fotoğrafı için 'gurban oldum seni yirim gız maşallah büyümüşsün gıııızzzzz' diye yazmış.

ADLİ TIP'A ULAŞTI

Yozgat Çayıralan'da gömülü olarak bulunan ve kayıp çocuklara ait olduğu belirtilen kemik ve elbise parçaları ise sabah saatlerinde Keçiören'deki Ankara Adli Tıp Kurumu'na getirildi. İnceleme 1-2 gün sürecek.

MAHALLEDE1 YIL DOLDU KATLETTİ

Katil zanlısı Uğur Veli Gülışık'a ilişkin de yeni detaylar ortaya çıktı. Zanlının Talas İlçesi'ndeki binaya, cinayetlerden bir yıl önce yerleştiği ortaya çıktı.

Canavara ilişkin bilgiler şöyle:

- 2 Haziran 2003 tarihinde F.Ş. ile evlenen Uğur Veli Gülışık, 20 Mart 2006'da eşinden boşandı.

AVUSTURYA'DA YAŞADI

- 2007 yılında Avusturya'da bir süre kalan Uğur Veli Gülışık, 18 Eylül 2008 tarihinde, cinayetleri işlendiği Talas İlçesi Yenidoğan Mahallesi'ndeki binaya yerleşti.

- Zanlının 1999 yılında mahkemeye başvurarak yaşını büyüttüğü bilgisine de ulaştı. Uğur Veli Gülışık'ın 23 Şubat 1999'da Çayıralan Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurduğu ve mahkeme kararıyla '09.09.1980' olan doğum tarihini '09.09.1978' olarak değiştirdiği tespit edildi.

- Zanlının 2010 yılında da Çayıralan İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne başvurarak yeni nüfus cüzdanı aldığı öğrenildi.

'SAPIKLIK' TESTİ

Polis zanlının pedofili eğilimini tespit için bir dizi taktik uyguladı. Sivil ekipler, 2 ay boyunca katili izledi, parkta, durakta sohbet kurdu. Uzman polisler, tepkisini ölçmek için bazen zanlıya yoldan geçen bir çocuğu gösterip, 'Ne güzel değil mi?' gibi sorular yöneltti.

CANAVARI ÇÖZEN SÖZLER

Polis, soruşturmada sona gelinince katliam evine girdi. Duvarlara kimyasal maddeler sıkıldı. Özel gözlüklerle 12 saat delil arandı. Çocuklardan birine ait kan izi bulan ekip, Uğur Veli Gülışık'ı gözaltına aldı. O, suçlamayı kabul etmedi.

Çocukların fotoğrafıyla sorguya katılan polis, 'Onların geleceği vardı. Masumdular. Masumiyetlerini kirlettin. Vicdanını kirletme, bir mezarları olsun. En azından arkalarından dua edilmesini sağla' deyince suçunu itiraf etti.

KONYA CSI!

3 çocuğun bir türlü iz bulunamayınca, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı, 2010 Kasım'ında, 'Konya CSI' olarak adlandırılan ekibin başındaki isim Emniyet Müdürü Ercan Taştekin'i görevlendirdi. 8 kişilik özel ekip 4 ay adeta kentte katil avına çıktı.

Bu süreçte, Üç çember oluşturuldu. Küçük çemberde mahalle, orta çemberde ilçeler büyük çemberde kentin tamamı ele alındı. Önce 400 şüpheli belirlendi.

Geçmişinde pedofili ve kaçırma gibi suçlamalar olan kişiler mercek altına alınıp şüpheli sayısı 20'ye indirildi. 20 kişi arasında yer alan Uğur Veli Gülışık, ilk ifadesinde 'Haberim yok' dedi. İki ay boyunca takibe alındı. Küçük kız çocuklarına zaafı olduğu tespit edildi.

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;