Cani sevgiliden pişkin savunma: Rahmetliye hep iyilik ettim

Antalya’da 4 yıl önce sevgilisi Esma Ekinci’yi kaldığı otel odasında öldürüp parçaladıktan sonra cesedini bir bavula koyup ormanlık alana gömmek isterken yakalanan Galip Özdemir’e verilen ömür boyu hapis cezası, usul gerekçesiyle bozuldu. Yeniden yargılanan cani sevgili, "Ben rahmetliye hep iyilik ettim" dedi

18 Temmuz 2017, Salı 12:13
A A
İzmir'den Antalya’ya gelerek barlarda garson olarak çalışan Esma Ekinci (37), kent merkezinde bindiği minibüsün şoförü Galip Özdemir ile görüşmeye başladı. 3 ay görüşen ikili arasında, 26 Aralık 2013 tarihinde kaldıkları otel odasında kavga çıktı.

Esma  Ekinci’yi yastıkla boğan Galip Özdemir, nefes almadığını fark ettiği kadını otel odasının banyo küvetine taşıdı. Daha sonra bir mağazadan ekmek bıçağı alan Özdemir, başka bir mağazadan iki bavul aldı. Otele dönüp küvette Ekinci’nin cesedini parçalara ayıran Galip Özdemir, kadının eşyasını bir bavula, cesedi ise diğer bavula yerleştirdi.

PARMAK İZİ BELLİ OLMASIN DİYE ELLERİNİ KESTİ

Taksiyle otelden ayrılan Özdemir, ormanlık bir alan yakınında bavullarla birlikte taksiden indi. İddiaya göre cesedin bulunması halinde parmak izinden kimliğinin tespit edilememesi için Esma Ekinci’nin bileklerinden kestiği ellerini ormanlık alana gömen Galip Özdemir, kadının cesedinin bulunduğu bavulla jandarma ekibine yakalandı.

YARGITAY KARARI BOZDU

Tutuklanan Özdemir, Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılama sonucu ömür boyu hapse mahkum edildi. Sanığa verilen cezada indirim de yapılmadı. Ancak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, davaya müdahil olmaları gerektiğini belirterek usul yönünden karara itiraz etti. Yapılan itirazı haklı bulan Yargıtay’ın kararı bozması üzerine Galip Özdemir’in yargılanmasına yeniden başlandı.

'İDAM KARARI DA ÇIKSA GURURLA GİDERİM'

Aile Bakanlığı’nın avukatlarının da katıldığı duruşmada mahkemeden tahliye isteminde bulunan Galip Özdemir, bu olay nedeniyle ailesinin büyük mağduriyet yaşadığını belirtti. Ergenlik çağındaki kızının başında olması gerektiğini söyleyen Özdemir, şöyle dedi:

"Ben rahmetliye hep iyilik yaptım. Ailesi de bundan şeref duydu. Cinayet vakasında ise Esma’nın haksız tahriklerine yenildim. Bu olaydan bir gün sonra sonra Esma’nın ağabeyi ifadesinde, benim maktule agresif tutum ve davranışlarımın olmadığını, Esma’ya aşık olduğumu beyan etmiştir. Bu ifadelerin tersine Esma’nın ağabeyi ’Şüpheli benim kardeşimi fuhuşa sürüklemek istemiş, çalıştırmak istemiş’ deseydi ben insanların içine nasıl çıkardım. Bana bugün idam kararı da çıksa buradan gururla giderim."

Mustafa KOZAK/ANTALYA, (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;