Çankırı'da yangın: 27 ev kül oldu

Çankırı’nın Yapraklı ilçesine bağlı 70 haneli Müsellim Köyü’nde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında 27 ev kül oldu

26 Temmuz 2017, Çarşamba 20:43
A A
Öğle saatlerinde başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Mansurlu Mahallesindeki 27 evin büyük bir bölümü yangın sonunda oturulamaz hale geldi.

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Orman İşletme yangın ekipleri, Yapraklı, Bayat ve çevre ilçelerin belediyelerinden takviye ekipler yangına müdahalede bulundu.


ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI


Orman Bakanlığı’na ait helikopterin havalandıktan sonra arızalandığı ve geri dönerek yangına müdahale edemediği öğrenildi. Yangın esnasında evinin yanacağını anlayan vatandaşlar eşyalarını kurtarma çabasına girdi. Yangında ölen yada yaralanan olmaması tek teselli kaynağı oldu.


YANGIN KONTOL ALTINA ALINDI


Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, Müsellim Köyü’nün Çankırı’ya 50 kilometre uzaklıkta olduğunu belirterek, “Öğle saatlerinde yangın ihbarı alır almaz ekiplerimizle köye ulaştık ve orman ile diğer çevre itfaiyelerinden takviye istedik. 27-28 evin yandığını görüyoruz. Büyük bir mücadele sonunda yangını kontrol altına aldık ve soğutma çalışmalarına başladık. Şu an yangın kontrolümüz altındadır diye konuştu.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;