Çankırısporlu futbolcular maç gününü unutup sahaya çıkmadı

Çankırı 1'inci Amatör kümede şampiyonluğu son haftaya girerken averajla garantileyen Çankırıspor, dün deplasmanda karşılaşacağı Orta Belediyespor karşılaşmasına unuttuğu için çıkmadı.

11 Mart 2018, Pazar 17:12
A A
Çankırı 1'inci Amatör kümede şampiyonluğu son haftaya girerken averajla garantileyen Çankırıspor, dün deplasmanda karşılaşacağı Orta Belediyespor karşılaşmasına çıkmadı.

Çankırıspor ile aynı puana sahip Kurşunlu Belediyespor, rakiplerinin maç gününü unuttuğunu iddia ederek hem mağlup, hem 3 puanının silinip kendilerinin şampiyon olmaları gerektiğini belirtirken, Çankırıspor ise deplasman yolunda otobüslerinin arıza yaptığını ve futbolcularının zehirlendiğini öne sürdü.


"3 HAFTA ÖNCE BENZER SORUN YAŞADIK"


Konuyla ilgili Doğan Haber Ajansı’nın sorularını yanıtlayan Çankırıspor Kulübü Başkanı Sevda Karaali, futbolcuların maç günü Ankara'dan Orta'ya hareket ettiklerini söyledi. Futbolcuların sabah kahvaltısını otobüste peynirli poğaça ve süt ile yaptıklarını belirterek, orada yaşananları şöyle anlattı:

"Yola çıkınca Çubuk ilçesini geçiyorlar, araçta koku oluyor. Güneş de vurunca, kokudan başları ağrımaya başlayan futbolcular sürücüye aracı durdurmasını, istifra edeceklerini söylüyorlar. O sırada hepsi hava almak için iniyorlar. Bulundukları yer Çubuk-Şabanözü arası 35 kilometre. Telefonların çekmediği bir yer. Bu sırada üç hafta önce arızalanan araç yeniden arıza veriyor. Bu sırada oradan geçen köylülerin yardımı ile yöneticilerimize ulaşıyorlar. Bana bilgi gelince şok olduk. Ben bunun üzerine Orta Belediyespor başkanını aradım açmadı. Daha sonra yeniden aradım ve telefonu açtı. Kendisine 'Bugün bana yarın sana' dedim. Kendisi bana 'başkanım ben beklerdim ama kimse bana sormadı, hakemler bekleyemeyiz' dedi. Bundan dolayı maça gidemedik. Zaten futbolcularımız Ankara'ya geri dönüşte hastaneye gittiler, raporları mevcut."

Başkan Karaali, maç gününü unuttuklarına dair iddiaya ise, "Bu karşılaşmanın Çankırı'da büyük statta oynanmasını talep ettim. Biz maç gününü unutsak neden maçın Çankırı'da oynanmasını isteyelim. Ben rakibimi eze eze yendiysem buna gerek yok. Biz Kurşunlu'yu yendik, şampiyon olmuşuz. Biz niye gitmeyelim o maça" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;