Cannavaro'ya doping soruşturması

FC Juventus ve İtalya Futbol Takımı kaptanı Fabio Cannavaro hakkında doping soruşturması açıldı

Cannavaro'ya doping soruşturması

Dopingle Mücadele Kurulu, Cannavaro’ya 29 Ağustos 2009’da uygulanan doping testinin sonucunun pozitif çıktığını duyurdu.

Kurulun açıklamasında, Cannavaro’nun kanında rastlanan kortizon maddesinin arı ısırmasının ardından alınan bir ilaçtan kaynaklandığının ise siyah-beyazlı kulüp ve oyuncu tarafından henüz belgelenmemiş olduğuna da işaret edildi.

Kurul, FC Juventus’tan ilgili belgelerin iadeli taahhütlü bir mektupla talep edilmiş olduğunu belirtirken, siyah-Beyazlı kulüp yetkilileri ise kendilerine herhangi bir yazının ulaşmamış olduğunu savundular.

FC Juventus’tan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Oyuncuda bulunan kortizon maddesi sağlık nedeniyle alınan bir ilacın ürünüdür. İlaç, arı ısırmasına maruz kalan oyuncunun hayati tehlikeye maruz kalmasını önleme amacıyla kullanılmıştır. Kulübümüz ve de oyuncumuz, hadiseyi belgelerle aydınlatmaya hazırdırlar."

Cannavaro’ya doping nedeniyle ceza verilip verilmeyeceği, Dopingle Mücadele Kurulu’nun FC Juventus’un sağlık ekibini ve oyuncuyu dinlemesinin ardından netleşecek.