Cansun Kadıköy'den yakındı

Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Mehmet Cansun, Fenerbahçe ile Kadıköy'de oynanan derbi maçlarda aynı senaryoların uygulandığını söyledi

26 Ekim 2009, Pazartesi 12:30
A A

Mehmet  Cansun, şu anda ortalığı daha fazla germenin anlamı olmadığını belirterek, "Durup beklemek lazım. Futbol Federasyonu’nun vereceği karar çok önemli. Geçmişte Ali Sami Yen Stadı’nda bir rezalet yaşandı ve Galatasaray’a 5 maç ceza verildi. Bu olayların karşıtında cezalar var. Bu işte canı yakacak ceza verirlerse bir daha böyle şeyler olmaz. Birilerinin canı yanması lazım ki bunlar olmasın" diye konuştu.

'KEİTA'YI İTEN BİR NEDEN VAR'

Keita’nın Roberto Carlos’a darbesinin haklı bir şekilde kırmızı kartla cezalandırdığını vurgulayan Mehmet Cansun, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ancak kendisi su kutusunu gözünün üstüne yemese, belki o faulden sonra Carlos’a vurmayacak.

Onu oraya iten bir neden var. Keita cezayı gördü ama o suyu oraya atanın da ceza görmesi lazım. Bunun kitabı, defteri var, cezaları var. Bekleyip göreceğiz, ortalığı germenin anlamı yok."

'DAUM, FRANCO'YU İYİ ETÜT ETMİŞ'

Eski başkan Cansun, Galatasaray kalecisi Leo Franco’yu iyi etüt eden Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum’u tebrik etmek gerektiğini söyledi. Daum’un Galatasaray’ın bundan önceki maçlarını iyi izlediğinin ortaya çıktığını kaydeden Mehmet Cansun, "Maçları iyi izlemiş. Leo Franco kendisine yapılan geri paslarında çok geç hareket ediyor.

Bu önceki maçlarda çok problem olmadı, çünkü kendisine baskı yapan yoktu. Ama Daum, Kazım Kazım’a kaleciye sürekli pres yaptırarak bu zaafı çok iyi kullandı" şeklinde konuştu.

Cansun, Fenerbahçe karşısında Servet’in çok kötü gününde yakalandığını anlatarak, "Özellikle ilk golde savunma büyük hata yaptı. Gol için ofsayt deniliyor, ancak Galatasaray kalitesindeki bir takımın bu golü yememesi gerekirdi, ayıp böyle bir gol" ifadesini kullandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;