Çarptı, bekledi, kaçtı!

Mersin'de yolun karşısına geçmek isteyen Handan Veceyiz'e hızla gelen motosiklet çarptı. Sürücü Yusuf Kurt, yaralanan Veceyiz'in bir süre başucunda bekleyip, durumunun ağır olduğunu fark edince motosikletine binip kaçtı

Çarşamba, 30 Ekim 2013 - 12:00

Çarptı, bekledi, kaçtı!

Kaza, bugün sabah saatlerinde İstiklal Caddesi’nde meydana geldi. Kızılay Kan Merkezi önündeki yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan Handan Veceyiz’e, Yusuf Kurt yönetimindeki motosiklet çarptı.

Asfalt zemine düşen ve kanlar içinde kalan Veceyiz acı içinde kıvranırken, yardımına Kızılay ekibi koştu. Bu sırada motosikletini yol kenarına park ederek, yaralı kadının yanına gelen sürücü Kurt, bir süre olan biteni anlamaya çalıştı. Yerde yatan kadına yapılan müdahaleyi yakından takip eden sürücü Yusuf Kurt, durumu hakkında da bilgi almaya çalıştı.

PANİĞE KAPILDI

Bir otomobilin kendini sıkıştırması sonucu kadına çarptığını iddia eden Yusuf Kurt, yaralı Handan Veceyiz’in ağzından burnundan kan geldiğini fark edince, korkup, motosikletine binerek hızla olay yerinden kaçtı.

Handan Veceyiz, ambulansla Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.
Çarpma anı ise çevredeki bir otelin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Polis, kamera kayıtların kopyasını alarak kaçan Yusuf Kurt’un yakalanması için çalışma başlattı.

DHA