Castro'dan yeni fotoğraflar: Sağlıklı ve neşeli

Küba devlet medyası altı ay aradan sonra ilk kez ülkenin eski devlet başkanı Fidel Castro'nun yeni fotoğraflarını yayımladı. Castro bu karelerde sağlıklı ve neşeli görünüyor

03 Şubat 2015, Salı 13:57
A A

Ocak ayı içinde çekilen bu fotoğraflar yayımlanmadan önce, 88 yaşındaki Castro'nun sağlık durumuna ilişkin söylentiler yeniden yaygınlaşmaya başlamıştı. Castro son 1 yıldır kamuoyu önüne çıkmamıştı. Yeni fotoğraflarında efsane lider, Havana'daki evinde öğrenci lideri Randy Perdomo ile sohbet ederken görülüyor.Fidel Castro 2006 yılında sağlık sebepleriyle liderliği kardeşi Raul'a devretmeden önce Küba'yı yaklaşık yarım yüzyıl yönetmişti. Son on yıldır defalarca Castro'nun ölmek üzere olduğu yolunda söylentiler çıkmıştı. Bundan birkaç hafta önce Castro, öldüğü yolundaki son söylentileri yalanlamak için eski futbol yıldızı Diego Maradona'ya mektup yazmıştı.Yönetimdeki Komünist Parti'nin gazetesi Granma'da yayımlanan uzun bir yazıda gençlik lideri Perdomo, Castro ile buluşmasını anlatıyor.

Perdomo yazıda Castro'nun enerjik ve hayat dolu olduğunu, bir çok farklı konuyla ilgilendiğini ifade ediyor.

Randy Perdomo, Castro ile 23 Ocak günü buluştuklarını ve üç saati aşkın bir süre hararetli bir sohbet yürüttüklerini anlatıyor.Yazıya Castro'nun sağlıklı ve canlı göründüğü 20'den fazla fotoğraf eşlik ediyor.

Eski lider o günün gazetesini ya da öğrenci liderinin kendisine verdiği plaketi incelerken görülüyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;