Çay ikramından sonra öldürmüşler

Kendisini hırsızlık yaparken gören patronunun eşini kemerle boğan katillerin, Meral Yüksel'i çay ikram ettikten sonra öldürdükleri ortaya çıktı

11 Şubat 2010, Perşembe 12:34
A A

Bursa’nın Orhangazi İlçesi’nde eski patronlarının evinden hırsızlık yaparken, kendilerini gören patronlarının eşi 29 yaşındaki Meral Yüksel’i, başını duvara vurduktan sonra boğazını kemer ile sıkarak öldürdükleri iddia edilen 24 yaşındaki Selçuk Kazan ile 26 yaşındaki Yücel Kavak’ın yargılanması tamamlandı.

Orhangazi İlçesi Ortabağlar Mahallesi’nde traktör bayiliği yapan Rahmi Yüksel’in 2 çocuk annesi eşi Meral Yüksel, geçen yıl şubat ayında evinde başı duvara vurulduktan sonra boynu kemer ve eşarpla sıkılarak öldürüldü.

Cinayet sonrası evden kaçarken görülen ve polis tarafından yakalanan Selçuk Kazan ile Yücel Kavak, çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldular.

"BİZE ÇAY İKRAM ETTİ "

Selçuk Kazan karar aşamasına gelen duruşmada, daha önce verdiği ifadesini tekrarlayarak şöyle dedi: “Para sıkıntısı çekiyorduk. Arkadaşım Yücel ile daha önce çalıştığım Rahmi Yüksel’in evine hırsızlık için gittik.

Eşi beni tanıdığı için, iki katlı evin birinci katında bizi ağırladı. Çay ikram etti. Bir ara üst kata çıkıp hırsızlık amacıyla eşyaları karıştırırken Meral yenge beni gördü. Şikayet etmesinden korktuğum için kafasını duvara vurdum.

Boğazını ise Yücel’in getirdiği kemer ve eşarp ile sıkarak öldürdük. Korktuğumuz için evden hırsızlık yapmadan kaçtık. Fakat yakalandık.”

Mahkeme heyeti, her iki sanığı da ayrı ayrı, ‘Bir suçu gizlemek için kasten adam öldürmek’ suçundan ömür boyu, ‘Gaspa eksik teşebbüs’ suçundan da 8’er yıl ağır hapis cezasına çarptırdı

Nail KAHRAMAN/BURSA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;