'Çay istedim, yapmayınca öldürdüm'

Kızkardeşini 33 yerinden bıçaklayarak öldüren genç, “Çay istedim, yapmayınca öldürdüm” dedi

03 Ekim 2009, Cumartesi 15:04
A A

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde 1 çocuk annesi kız kardeşi, 18 yaşındaki Meryem Çeliksoy'u 33 yerinden bıçaklayarak öldüren ağabeyi 21 yaşındaki Murat Çeliksoy, “Çay istedim, yapmayınca öldürdüm” dedi.

Olay, dün akşam Barbaros Mahallesi’nde meydana geldi. Meryem Çeliksoy, 4 yıl önce birlikte yaşamaya başladığı nikâhsız eşinden 1 kız çocuğu dünyaya getirdikten sonra aralarındaki anlaşmazlık nedeniyle ayrıldı. Çeliksoy, çocuğunu da alıp ailesinin evine yerleşti.

Meryem Çeliksoy, bir süre önce aile baskısına dayanamayarak Konya'daki akrabalarının yanına kaçtı. İşsiz ağabeyi Murat Çeliksoy da Konya'ya gidip kardeşini evine getirdi. Bir hafta önce Tarsus'a getirilen Meryem Çeliksoy ile ağabeyi Murat Çeliksoy arasında dün akşam tartışma çıktı.

'KENDİMİ KAYBETTİM'

Tartışmanın alevlenmesi üzerine Murat Çeliksoy, mutfaktan aldığı bıçakla kardeşine sapladı. 33 yerinden bıçaklanan Meryem Çeliksoy, olay yerinde hayatını kaybederken, evden gelen çığlıklar üzerine komşular olayı polise bildirdi.

Eve gelen polis, genç kadının kanlar içindeki cesedini buldu. Cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınan ve tutarsız davranışlar sergileyen Murat Çeliksoy, “Çay istedim, yapmadı; kendimi kaybettim, öldürdüm” dedi. Çeliksoy, ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;