Cebini jiletle kesip cüzdanı çaldı

Cebini jiletle kesip cüzdanı çaldı

Olay dün gece 04.30 sıralarında Kazım Özalp Caddesi üzerindeki süs havuzunun yanında meydana geldi. Daha önce aynı suçtan poliste kaydı bulunan M.P. bank üzerinde bir kişinin uyuduğunu gördü. Hemen uyuyan S.Y.´nin yanına yaklaşan M.P. önce etrafını kontrol etti ardından da jiletle uyuyan gencin arka cebini keserek cüzdanını çaldı. Tüm bu olup bitenler ise MOBESE kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

MOBESE merkezinde görevli polis memuru dikkatli davranarak uyuyan kişinin yanına yaklaşan zanlıyı takibe aldı. Yankesicilik olayı başladığı sırada ise MOBESE merkezinde görevli polis memuru hemen telsizle anons yaparak olay yerine ekip yönlendirdi. Kısa sürede caddeye ulaşan Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü´ne bağlı ekipler bir kaç dakika önce uyuyan genci soyan zanlıyı hemen 50 metre ileride gözaltına aldı.

Zanlı M.P. sorgulanmak üzere Şarampol Polis Merkezi´ne götürüldü. Daha sonra uyandırılan genç S.Y. ise karakola götürülerek ifadesi alınıp uyurken cebinden çaldırdığı cüzdanını teslim aldı. Antalya´ya kısa süre önce başka bir kentten çalışmak için gelen ve geceleri bankların üzerinde yatan, gündüzleri iş arayan S.Y.´nin cüzdanından 75 Kr çıktığı kaydedildi.

DHA