Çelebi'den saldırı açıklaması

DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, kendisini vuran saldırganla alacak-verecek meselesi bulunmadığını söyledi

07 Ekim 2009, Çarşamba 18:46
A A

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, yaptığı açıklamada, uğradığı silahlı saldırı nedeniyle "geçmiş olsun" dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, önceki cumhurbaşkanları, hükümet adına arayan ve ziyaret eden bakanlar, parti genel başkanları ve yöneticileri, tüm devlet erkanı, dostları, arkadaşları ve tüm DİSK’lilere teşekkür etti.

Sağlık durumunun çok iyi olduğunu ve en kısa sürede hastaneden çıkarak evine gideceğini dile getiren Çelebi, "Bir üzüntüm de saldırıyla ilgili yayınlanan haberlerdir. Bu konudaki spekülasyonları ve bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak için bu açıklamayı yapıyorum" şeklinde konuştu.

Çelebi, açıklamasında şu hususlara yer verdi: "Belirtmek isterim ki saldırgan şahsın ifadelerine dayanılarak yapılan haberler gerçek dışıdır. Benim, saldırgan Rıza Tunçbilek ile hiçbir ticari ilişkim yoktur, hiçbir zaman olmamıştır. Bu şahısla herhangi bir alacak verecek ilişkim de yoktur. Benim, saldırgan ile hapishaneden tanıştığım iddiaları gerçek dışıdır.

'SALDIRGANIN RUH HALİ İYİ DEĞİL'
Süleyman Çelebi, olayın olduğu ana ilişkin de şu bilgileri verdi: "Görüşmeye geldi, odama girdi ve oturdu. O ara Genel Sekreterimiz Tayfun Görgün de odanın kapısına geldi. ’Özel ise girmeyeyim’ dedi. Ben de, ’Özel değil, girebilirsin’ dedim. Tayfun Bey de geldi ve oturdu.

Saldırgan yine, ’Bana 2,5 trilyon borcun var, öde’ dedi. Ben de ikna etmek, sakinleştirmek amacıyla, ’Ne zaman aldım bu borcu?’ diye sordum. ’1995 yılında 225 bin Mark borç verdim, 50 binini ödedin, 175 bin Mark borcun kaldı. O da şimdi 2,5 trilyon oldu’ gibi ciddi olmayan, tamamen uydurma taleplerde bulundu.

Rıza Tunçbilek’in ruh halinin normal olmadığını anladım. Çünkü, ’Biz seninle Beylikdüzü’nde, Bakırköy’de parklarda buluştuk’ gibi tamamen hayal mahsulü, uydurma sözler de söyledi." diye konuştu.

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;