Çelik: Gül'ün aday olmasından şeref duyarız

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin aynı camide cuma namazı kıldı. Çelik, Gül'ün aday olacağı iddialarıyla ilgili soruya, "Kendisi böyle bir şeye niyet eder de aday olursa şeref duyarız" yanıtını verdi

06 Mart 2015, Cuma 14:34
A A

AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, basın mensuplarının 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün milletvekili adaylığı ile soruya “Sayın Cumhurbaşkanımız aday olması halinde kendisi açıklar. Böyle bir niyeti olduğu zaman biz bundan ancak şeref duyarız" Dedi. Cuma namazını kılmak için Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Camii'ne gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Hüseyin Çelik gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de aynı camiye geleceğini hatırlatması ve Gül'ün AK Parti'den milletvekili adayı olacağı yönündeki iddiaların sorulması üzerine Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımızın aday olması halinde kendisi açıklar. Yani böyle bir niyeti olduğu zaman biz bundan ancak şeref duyarız.

Kendisi zaten AK Parti'nin kurucularındandır, kurucu genel başkan yardımcısıdır. Bizim 58. hükümetin başbakanıdır, Dışişleri Bakanımızdır. Sonra da çok başarılı, şerefli bir cumhurbaşkanlığı süresi var. Kendisi böyle bir şeye niyet eder de aday olursa şeref duyarız. Ama böyle bir şey olsa bile bunu benim açıklamama gerek olmaz. Bu konuda yetkili de değilim. Gül nasılsa buraya gelecekse bunu kendisine sormanız lazım" dedi.

AYNI CAMİDE NAMAZ KILDILAR

Hüseyin Çelik'in konuşmasının ardından Abdullah Gül'de aracı ile camiye geldi. Mehmet Ali Şahin ve Hüseyin Çelik ile tokalaşıp sohbet eden Gül, daha sonra Cuma namazını kılmak için camiye girdi. GÜL, OKUL ÇIKIŞINDA SORU ALMADI Cuma namazı sonrasında Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesine giden Abdullah Gül burada öğrencilerle yemek yedi. Okuldan çıkan Abdullah Gül, gazetecilerin soru sorma isteğini geri çevirdi. Daha sonra aracına binen Gül, okuldan ayrıldı. 

Hasan YILDIRIM- Enver ALAS / DHA 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;