Cem Garipoğlu keşifte konuşmadı

Cem Garipoğlu, cinayetin işlendiği Bahçeşehir'deki villada 1 saat 15 dakika süren keşfin ardından yeniden cezaevine gönderildi

20 Ekim 2009, Salı 10:15
A A

Parçalanmış cesedi Etiler'deki çöp konteynırına atılan 18 yaşındaki Münevver Karabulut'un katil şüphelisi Cem G., cinayeti işlediği Bahçeşehir'deki evlerine getirildi.

Sabah saatlerinde tutulduğu Mahtepe Cezaevi'nden çıkarılan Cem G.'ye Şalele Sitesi'ndeki evlerinde tatbikat yaptırıldı. Çevik kuvvet ve çocuk şube müdürlüğüne bağlı polisler ile özel hareket polisleri ve jandarma villa ile çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Villayı gören binaların üstelerine keskin nişancılar yerleştirildi. Tatbikat nedeniyle çok sayıda haberci de villaya gitti. Ancak olay yeri tatbikatını yaptıran savcı, gazetecilerin villa önünden uzaklaştırılmasını istedi.

SUSMA HAKKINI KULLANDI

Tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevinden güvenlik nedeniyle 2 ring aracı ve çelik yelek giydirilerek Bahçeşehir 2. Etap Şelale Villaları’ndaki eve getirilen C.G, burada yaklaşık 1 saat 15 dakika kaldı. Keşif sırasında soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcıları Faruk Erşen Yılmaz ile Mustafa Öztürk’ün C.G’ye cinayetle ilgili sorular sorduğu, ancak zanlının soruları yanıtsız bırakarak, susma hakkını kullandığı öğrenildi.


Asım GÜNEŞ / İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;