Cem'de büyük çelişki

Cem Garipoğlu'nun savcılık ve mahkemede verdiği ifade ile Adli Tıp Kurumu raporu ve polis tutanakları arasında açık çelişkiler var

19 Eylül 2009, Cumartesi 17:01
A A

Münevver Karabulut'u öldürmek suçundan tutuklanan Cem Garipoğlu'nun savcılık ve mahkemede verdiği ifade ile Adli Tıp Kurumu raporu ve polis tutanakları arasında açık çelişkiler var. Kamera kayıtlarına göre Cem Garipoğlu, Münevver Karabulut’u arka kapıdan eve aldıktan sonra ön kapıdan eve giriyor ve 10 dakika sonra da testere almak üzere evden çıkıp nalbura gidiyor. 

HAPİSHANEDE 'CEM' İSYANI

Ancak ifadesinde, Karabulut’a bahçe ve havuzu gösterdiğini, sohbet ettiklerini, öpüştüklerini, 30 veya 45 dakika sonra birşeyler yediklerini, bu sırada üç kadeh votka içtiğini daha sonra cep telefonundaki mesajlar yüzünden kavga ettiklerini öne sürüyor. NTV'nin haberine göre, güvenlik kamerası kayıtları ikilinin evde kaldığı sürenin sadece 10 dakika olduğunu gösteriyor. 

BİRDEN ÇOK DARBE VAR 
Cem Garipoğlu, itiş kakış sırasında mutfaktan aldığı meyve bıçağı ile 3 kez karın bölgesine vurduğunu, daha sonra aldığı testere ile kafasını kestiğini öne sürüyor. Adli Tıp Raporuna göre cesette daha fazla kesik var. Boyundaki kesik de düzgün. Bütün bunlar Garipoğlu'nun öne sürdüğü cinnet ve panik konusunda soru işaretleri oluşturuyor. 

YANINDA BİRİLERİ VAR MIYDI? Cem Garipoğlu, ifadesinde cinayeti tek başına gerçekleştirdiğini, hatta babasının dahi olaydan saatler sonra haberi olduğunu öne sürüyor. Oysa, Adli Tıp Raporu, Münevver Karabulut’Un üzerindeki tükürük ve kan incelemelerinde, Garipoğlu ailesinin erkek bireylerine ait birden çok DNA örneği bulunduğunu ortaya koymuştu. 

CİNAYET PLANLI MIYDI?

Garipoğlu ifadesinde mesajları görünce cinnet getirdiğini, birçok şeyi hatırlamadığını ileri sürüyor. Polisin olay yeri inceleme tutanaklarında ise, genç kızın tüm eşyaları titizlikle toplandığı yer alıyor. Bu da olayın planlı bir şekilde yapıldığı izlenimini doğruyor.

ARABULUCUDAN YENİ İDDİALAR

Münevver Karabulut cinayetinde aile arasında arabuluculuk yapmasıyla gündeme gelen Cemil Baran, şimdi de Cem Garipoğlu'nun Ermenistan'da yakalandığı açıklanana kadar her gün Taksim'de 12:00'de basın açıklaması yapacağını söyledi.

Gazeteci Cemil Baran, Taksim Meydanı'nda düzenlediği basın toplantısında Münevver Karabulut cinayeti ve Hayyam Garipoğlu hakkında yeni iddialar ortaya attı.

Taksim Cumhuriyet Anıtı'na açıklama yapan Cemil Baran, Cem Garipoğlu'nun teslim olmadığını iddia ederek, "İstanbul'daki sel baskını sırasında yakalandı. Sel baskını sırasında bir senaryo geliştirildi ve şuanda o senaryo oynanıyor. Bu çocuk Ermenistan'da, Ermeni kimliği ile 7 ay boyunca kaldı ve Ermenistan'dan Urfa üzerinden İstanbul'a getirildi. Ben yalan söylemiyorum. Eğer çıkıp bunun açıklamasını yapmazlarsa ayın 30'unda ben yapacağım" şeklinde konuştu.

"Gaziantep'de 6 tane çocuğum var. Yarın bayram. Ancak memlekete dönmeyeceğim. Bayram günü de burada basın açıklaması yapıyor olacağım" diyen Baran'a,  bir çevre sakininin, "3 milyon Euronun pazarlığını yapan sensin. Gizli kamera görüntülerini çeken sensin. O aileyi zor durumda bırakan da sensin. Bir yerden para filan mı aldın" demesi üzerine, Cemil Baran,"Öyle olsa baştan 150 bin Euro, daha sonra da 500 bin Euro alır giderdim.Hiç kimseden para almadım" dedi.

Üzerinde 'Hop dedik. Karşında Türk var' yazılı tişörtü gösteren Cemil Baran, "Türk halkı bu kadar saf mıydı? Türk halkı yalancıların açıklanmasını istiyor. Artık oyalamayın. Bu cinayette, bir balta, bir testere ve iki tane de bıçak kullanıldı. Cinayetle ilgili 50 kişi daha tutuklanacak. Gerçekler açıklansın" dedi.

 

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;