Cemil Çiçek, Başsavcıyı neden aradı?

Cemil Çiçek, Başsavcıyı neden aradı?

22 Şubat 2010, Pazartesi 10:47
A A

Tutuklanan Başsavcı İlhan Cihaner’le yaptığı telefon görüşmesiyle ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, “Seçim atmosferi vardı. 50-60 çocuk gözaltına alınmıştı. Ne oluyor onu öğrenmek istedim” dedi.

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, tutuklanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’le iki yıl önce yaptığı telefon görüşmesiyle ilgili Hürriyet gazetesine konuştu.

O dönemde Türkiye’nin seçim atmosferinde olduğunu hatırlatan Başbakan Yardımcısı Çiçek, şöyle konuştu: “Küçücük bir yerde 50-60 çocuk gözaltına alınıyor. Bu durumu siz merak etmez misiniz? Seçim atmosferinde ne oluyor diye bir bakmaz mısınız? Bir müdahale söz konusu değil. Ne oluyor onu öğrenmek istedim.”

Başsavcı Cihaner’i aramasının cemaatlerle ilgili yürütülen soruşturmaya müdahale anlamına gelmediğini savunan Çiçek, “Böyle müdahale olur mu? Zaten davanın içeriğini bilmiyorum” dedi.

Cihaner’in tutuklandığı soruşturmayla ilgili soruları da yanıtlayan Çiçek, “Sözkonusu kişi cezaevinde ve ağır bir suçlama ile karşı karşıya... Böyle bir durumda bir polemik yaratılmasını doğru bulmam. Olayı siyasetin ortasına çekmek isteyenler var" diye konuştu.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;