Cem'in davasına yetkisizlik kararı

Etiler'de kafası kesik halde bulunan Münevver Karabulut cinayeti zanlısı Cem Garipoğlu hakkında açılan davaya yetkisizlik kararı verildi

24 Kasım 2009, Salı 14:58
A A

Cinayetin Bahçeşehir’de işlenmiş olmasını gerekçe gösteren heyet, dava dosyasının Bakırköy Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine karar verdi. Cem’in annesi, babası ve amcasının da bulunduğu 6 şüpheli hakkındaki davaya da önceki gün yetkisizlik kararı verilmişti.

Münevver Karabulut’un öldürülmesi olayıyla ilgili savcılar Faruk Erşen Yılmaz ve Mustafa Öztürk tarafından iki ayrı iddianame hazırlanmıştı. Cem Garipoğlu hakkındaki iddianame, suç tarihinde yaşının 18’den küçük olması nedeniyle İstanbul 1. Çocuk Ağır Mahkemesi’ne gönderilmişti.

Cem’in babası Mehmet Nida, annesi Tülay Makbule ve amcası Hayyam Garipoğlu’nun da aralarında bulunduğu toplam 6 şüpheli hakkındaki iddianame ise İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmişti.

Dava dosyasını inceleyen İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi, cinayetin Bahçeşehir’de gerçekleşmiş olmasını göz önünde bulundurarak dava dosyasını olay yerinin bağlı olduğu Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine karar vermişti.

Cem hakkındaki iddianameyi inceleyen İstanbul 1. Çocuk Ağır Mahkemesi’nin de geçtiğimiz cuma günü aynı gerekçeyle davaya yetkisizlik kararı verdiği öğrenildi. Davadaki tarafların herhangi bir itirazı olmaması durumda dosya, Bakırköy Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilecek.

Özden ATİK/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;