Cem'in kaldığı ev bu ev mi?

Cem Garipoğlu'nun kaldığı söylenen bağ evinin sahibi Nazmi Sular şaşkın...

23 Eylül 2009, Çarşamba 17:10
A A

İstanbul Etiler'de bir çöp konteynerinde başı kesilmiş cesedi bulunan 17 yaşındaki Münevver Karabulut'u öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Cem Garipoğlu'nun firarda olduğu 190 gün boyunca Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'ne bağlı Sarılar Köyü'ndeki bir bağ evinde kaldığı yönündeki iddialar, bu evin sahibi tarafından yalanlandı. Bağ evinin sahibi 69 yaşındaki Nazmi Sular, “Ben Cem Garipoğlu ve ailesini tanımam, bilmem. Onlarla hiçbir yakınlığım yok. Hiçbir şekilde burada bize ait evde kalmamıştır” dedi.

Münevver Karabulut cinayetinin ardından ortadan kaybolan ve cinayet şüphelisi olarak Kırmızı Bülten'le her yerde aranan Cem Garipoğlu'nun firarda bulunduğu bu süre boyunca Çorlu'ya bağlı Sarılar Köyü Göleti yanındaki bir bağ evinde kaldığı yönündeki iddialar, ev sahibi Nazmi Sular'ı şaşkına çevirdi. Köy muhtarının kendisini arayıp bağ evinin fotoğraflarının gazetelerde yer aldığını söylemesi üzerine Nazmi Sular, jeneratör ve otomobil aküsü ile aydınlatılan köydeki bağ evine geldi.

Ankara oturduğunu söyleyen Nazmi Sular, “Bu ev Çorlu'da eczacılık yapan kardeşim Mualla Sular ile bana ait. Ben Ankara'da oturuyorum. Yazları Çorlu'ya geliyorum ve kardeşimin evinde kalıyorum. Ara sıra da bağ evine geliyorum. Sabah evden çıkarak bağ evine doğru yola koyuldum. Bağ evine gitmeden önce aracımın lastiğini tamir ettirmek için bir oto lastik tamircisine uğradım. Bu sırada köy muhtarı Şahin Nas beni aradı ve evin fotoğrafının gazetede çıktığını söyledi. Şoke oldum. Ben Cem Garipoğlu ve ailesini tanımam, bilmem. Hiçbir akrabalığım ve yakınlığım yoktur” dedi.

Cem Garipoğlu'nun böyle buna benzer başka bir yerde kalmış olabileceğini belirten Sular, “Kimsenin aklına gelmez böyle bir yerde kalacağı. Ancak hiç bir şekilde burada bize ait evde kalmamıştır. Kalması da mümkün değildir. Ancak bu iddialarla bizim evimizin reklamı oldu” dedi.

KÖYÜMÜZÜN ADINI KİRLETMEK İSTİYORLAR

Köy Muhtarı Şahin Nas ise asılsız haberler nedeniyle Sarılar Köyü'nün adının kötüye çıkarıldığını söyledi.
Gerçek dışı iddialar nedeniyle hem kay halkının hem de evin sahiplerinin mağdur olduğunu kaydeden muhtar Şahin Nas, “Burada böyle bir şeyin olma ihtimali hiç yok. Burası küçük bir yer. Herkes tarlasında, mutlaka birileri bunu görürdü, konuşurdu. Böyle bir suçlama ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu da gerek beni gerekse köy de yaşayan halkımızı son derece üzmüştür” dedi.

Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), (DHA)

 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;