Cenaze midibüsü uçtu: 7 ölü

İstanbul'dan Ardahan'a cenaze taşıyan midibüs, iddiaya göre aşırı hız, yoğun sis ve yağış nedeniyle yoldan çıkarak uçuruma yuvarlandı. Kazada 7 kişi öldü, 23 kişi yaralandı

12 Kasım 2012, Pazartesi 11:13
A A

Trafik kazası bugün saat 08.30 sıralarında Erzurum- Artvin karayolunun 30’uncu kilometresindeki Tortum İlçesi’ne bağlı Güzelyayla geçidi mevkiinde meydana geldi.

İstanbul’da vefat eden bir kişinin cenazesini ve yakınlarını Ardahan’ın Göle ilçesine götüren İstanbul Bahçelievler Belediyesi'ne ait, sürücüsünün kimliği belirlemeyen otobüs, aşırı hız, yoğun sis ve yolun kaygan oluşu nedeniyle yoldan çıktı.

Yaklaşık 50 metrelik uçuruma yuvarlanan otobüste ilk belirlemelere göre 7 kişi öldü. Kazada yaralanan 23 kişi, kara ve hava ambulansları ile Erzurum’daki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi’ne nakledildi. Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

ÖLÜ VE YARALILARIN İSİMLERİ


Kazada ölenlerin kimlikleri: Yedek şoför Erol Eraslan ve yolcular Nuriye Çetin, Seher Akçi, İbrahim Çetin, İlhami Baştuğ, Bilal Baştuğ, Polat Bahadır

Yaralananların isimleri: Şaban Taşçıoğlu (Sürücü) Nazime Ekmekçi, Fadime Bahadır, Osman Bahadır, Saniye Baştuğ, Atanur Baştuğ, Yavuz Baştuğ, Gülfinaz Desli, Muzaffer Baştuğ, Şengül Yıldırım, Zafer Baştı, Şahsiye Emekçi, Cihangir Baştuğ, Muhterem Bahadır, Abdullah Baştı, Tuncer Baştı, Şaban Topçuoğlu, Murat Görmüş, Asya Ağtürk, Canan Bahadır, Cihan Bahadır, Kamil Baştuğ ve Nilüfer Baştuğ.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;