Cenazede özür çelengi

Liseli Büşra, şoför hatası yüzünden iki İETT otobüsünün arasında sıkışıp ölmüştü. İETT yönetimi, kurum ve genel müdür adına cenazeye 2 çelenk yolladı

02 Eylül 2009, Çarşamba 14:31
A A


PARK HALİNDEYDİLER 
Korkunç kaza İstanbul’da geçen pazar meydana geldi. Ümraniye 75. Yıl Ticaret Meslek Lisesi ikinci sınıf öğrencisi Büşra Çotur (16) arkadaşlarıyla buluşup ders çalıştı. Sonra evine gitmek için Üsküdar Meydanı’ndaki İETT otobüsü duraklarına gitti. Büşra ve diğer yayalar park etmiş iki otobüsün arasından geçiyordu. İşte bu sırada kaza oldu. 

BÖYLE ÖZÜR DİLEDİLER 
Recep Kaya’nın yönetimindeki otobüs aniden hareket ederek öndeki otobüse çarptı. İki otobüsün arasında sıkışan Büşra Çotur ile Enes Ok (4) öldü. Enes’in babası Metin Ok (40) ile ablası Züleyha (7) ağır yaralandı. Büşra için dün Ümraniye’deki Çamlık Merkez Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine gönderilen iki ‘özür’ çelengi dikkati çekti. 

'KIZIMI İHMAL ÖLDÜRDÜ' 
Çelenklerden biri İETT Genel Müdürü Haydar Baraçlı’ya, diğeri İETT Genel Müdürlüğü’ne aitti. İETT ayrıca camiden mezarlığa gidecekler için iki otobüs tahsis etti. Ama İETT’nin özürüne rağmen ailenin evlat acısı dinecek gibi değil. Baba Alaattin Çotur “Kazaya büyük bir ihmal neden oldu. İETT şoförünün hatası kızımı öldürdü” dedi. 

Ömer ERDEM/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;