Cenini atan kız, liseli değilmiş

Antalya'nın Kemer ilçesinde bir apartmanın bahçesinde 6 aylık cenin bulundu

Cuma, 17 Eylül 2010 - 13:15

Cenini atan kız, liseli değilmiş

Kemer'in Aslanbucak Mahallesinde bir apartmanın arka bahçesinde bir erkek bebek cesedi bulundu. Polis tarafından başlatılan soruşturmada, bebeğin kafatasında kesik izleri saptanırken, ilk tespitlere göre, ceninin 6 aylık olduğu ve kürtajla alındığı belirlendi.

Cumhuriyet Savcılığı koordinesinde polis tarafından genişletilen soruşturma kapsamında, ceninin, hamile kalan ve lise öğrencisi olduğu iddia edilen 17 yaşındaki E.E'nin evinin banyosunda kürtajla alındığı ve apartmanın penceresinden arka bahçeye atıldığı öne sürüldü.

Soruşturmayı genişleten polis ekipleri, bu sırada E.E'nin, ailesi tarafından kürtaja bağlı kanaması sebebiyle Kemer Devlet Hastanesine kaldırıldığını belirledi.

Polis, E.E'nin kimlikleri açıklanmayan annesi, ablası, üvey babası ve telefonunda resimleri bulundukları öne sürülen iki arkadaşını gözaltına aldı. E.E'nin tedavisinin hastanede tedavi ettiği, polislerin genç kızı da gözetim altında tuttuğu bildirildi.

E.E'nin hastanede alınan ilk ifadesinde, önce bebeğinin ölü doğduğunu söylediği, ancak daha sonra evinin banyosunda kesici aletle kendi kendisine kürtaj yaptığını, yaşadığı korkudan da bebeği 3. kattaki evinin penceresinden apartmanın bahçesine attığını söylediği ileri sürüldü.

Öte yandan, genç kızın, halen askerde bulunan bir kişiden hamile kaldığı iddia edildi. Savcılık ve polis yetkilileri, soruşturmanın, kapsamı genişletilerek sürdürüldüğünü bildirdi.

CENİNİ ATAN KIZ, LİSELİ DEĞİLMİŞ

Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Antalya’nın Kemer ilçesinde, kürtajla alınan bebeğinin apatman bahçesine atıldığı iddia edilen 17 yaşındaki genç kızın öğrenci olmadığını bildirdi.

Antalya Milli Eğitim İl Müdürü Gülay yaptığı yazılı açıklamada, bugün bazı internet sitelerinde yer alan haberlerde adı geçen 17 yaşındaki E.E’nin Antalya’da herhangi bir eğitim kurumunda kaydının bulunmadığını belirtti.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Bugün çeşitli gazetelerin internet sayfalarında ’Liseli Kızın Vahşeti’, ’Antalya’da Vahşet’ gibi başlıklarla verilen ve servis edilen haberde adı geçen E.E’nin Kemer’de lise öğrencisi ibaresi yer almaktadır. Adı geçen E.E’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yapılan inceleme sonucunda 26 Ocak 2010 tarihinde Kemer Anadolu Otelcilik ve turizm Lisesinin 10. sınıfından tasdikname ile ayrılmış olduğu ve bu tarih sonrasına ait ilimizde herhangi bir öğretim kurumunda kaydı bulunmadığı tespit edilmiştir."

Antalya’nın Kemer ilçesinde bir apartmanın bahçesinde altı aylık ceninin bulunması üzerine araştırma başlatılmış ve ceninin, hamile kalan genç kızın kürtajı sonucu apartman bahçesine atıldığı iddia edilmişti.