Cep telefonu değil, elektro şok aleti

Bulgaristan'dan Türkiye'ye giriş yapmak üzere Kapıkule Gümrük Kapısı'na gelen 2 TIR'da cep telefonu görünümlü elektro şok aleti ele geçirildi

03 Şubat 2010, Çarşamba 13:26
A A

Kapıkule Sınır Kapısı’nı kullanarak ülkeye giriş yapan K.D. yönetimindeki TIR, ihbar üzerine durduruldu ve gümrük sahası içindeki hangara çekilerek aramaya alındı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Edirne Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yaptığı aramada, 57 kilo ağırlığında kullanılmış 9 oto parçası, 3 kilo köpek maması, 30 paket sigara ve 3 şişe içki bulundu.

Sürücülüğünü Z.Ç.’nin yaptığı başka bir TIR’da ise çeşitli markalara ait 3 bin 640 gözlük, 193 cep telefonu görünümlü elektro şok aleti, 20 kalem lazer ve 360 şişe içki ele geçirildi. Diğer taraftan, kent merkezinde askeri malzeme satan bazı iş yerlerinin gümrük kaçağı sigara satışı yaptığı ihbarını alan ekipler, eş zamanlı olarak baskın yaptı.

8 iş yerine yapılan baskında çeşitli markalarda gümrük kaçağı 594 paket sigara, 42 kilo 549 gram tütün, 4 şişe gümrük kaçağı içki, 2 paket puro tütünü ile 1 kuru sıkı tabanca ve bu tabancaya ait 2 şarjör ve 30 ucu bilyalı dolu gaz fişeği ele geçirildi.

Operasyonlarda ele geçirilen malzemelere el konulurken, olaylarla ilgili 7 kişi gözaltına alındı. Sorgularının ardından mahkemeye çıkarılan şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

EDİRNE (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;