Cep telefonu öldürdü

Yrd. Doç. Dr. Abdullah Er akşam otomobiliyle evine dönüyordu. Geç kaldığı için cep telefonuyla eşini aradı. “15 dakika sonra evdeyim” diye ceple konuşurken dikkati dağıldı ve kaza yaptı. Telefonun diğer ucundaki eşi kaza sesini duydu. Eşi, tüm hastanelerde arayıp sonunda Abdullah Er'i buldu. Ne yazık ki Abdullah Er hayatını kaybetti

Pazar, 04 Temmuz 2010 - 05:00

Cep telefonu öldürdü

GECE İŞ GEZİSİNDEN DÖNÜYORDU

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Fransızca Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Er (48), bir iş için otomobiliyle gittiği Aşkale ilçesinden Erzurum’daki evine dönüyordu. Direksiyon başındaki Abdullah Er, eve geç kaldığı için 22.00’de eşi Ferhat Er’i (40) cep telefonuyla aradı. Eşine, “15 dakika sonra evdeyim” derken direksiyon kontrolünü yitirip kaza yaptı. Bu sırada cep telefonu açıktı, eşi kaza sesini duydU.

ALKOLDEN DAHA ÖLÜMCÜL

Kazayı görenler Abdullah Er’i hastaneye kaldırdı. Eşi tüm hastaneleri aradı ve kocasını ağır yaralı halde buldu. Tüm müdahalelere rağmen Abdullah Er kurtarılamadı. Bilimsel araştırmalara göre; otomobil kullanırken cep telefonuyla konuşmak, alkollüyken direksiyon başına geçmekten daha tehlikeli. Çünkü cep daha fazla dikkat dağıtıyor. İngiltere’de direksiyonda ceple konuşmanın cezası 2 yıl hapis. Türkiye’de 61 TL.

Abdullah ATAMAN