Cerrahpaşa'dan 'röntgen' açıklaması

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği, bir arıza sonucu ortaya çıkan röntgen sorununun Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı biriminde çözüldüğünü ve tüm kurumda birkaç gün içinde tamamen çözülmesinin planlandığını açıkladı

08 Ağustos 2014, Cuma 09:29
A A

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliğinden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın kuruluşlarında hastaneyle ilgili çıkan haberlerde, kurumda yaşanan bazı altyapı ve eleman eksikliği sorunlarının yarattığı aksamaların gündeme geldiği belirtildi.

Kurumun, ülkenin eski ve köklü bir kurumu olarak hem eğitim hem bilim hem de hasta hizmet sunumu yönünden öncü bir rol oynadığı ve bu misyonunu devam ettirdiği aktarılan açıklamada, "Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen (poliklinik, merkez laboratuvarı binalarında göçmeler gibi) hastalara hizmet sunumu hiç aksatılmadan devam ettirilmektedir" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, son yıllarda yaşanan maddi sorunların artarak sürmesinin, Hastaneler Genel Direktörlüğü tarafından bildirildiği gibi tüm üniversite hastanelerini etkileyen bir sorun olarak devam ettiği ve fiyatlandırma politikalarıyla üniversite hastaneleri gelirlerinin giderlerini karşılayamaz hale getirildiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Bu durum, tüm üniversite hastanelerinde olduğu gibi kurumumuzda da bazı mali sıkıntılar yaşatmaktadır. Ayrıca kurumumuzun eski binalardan ve altyapı sorunlarından kaynaklanan aksaklıkları da önemli bir sorun konumundadır. Kurumumuz maddi sorunları aşabilmek için her platformda çalışmalarını sürdürmektedir. Bunun dışında altyapı sorunları nedeniyle yaşanan sıkıntıların 'Yeni Çapa Cerrahpaşa' projesi ile giderilmesi planlanmaktadır. Fakat bu sorunların çözümü aşamasında zaman zaman acil sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Gündeme gelen ve acil bir arıza sonucunda ortaya çıkan röntgen sorunu şu an itibariyle Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı biriminde çözülmüş ve tüm kurumda birkaç gün içinde tamamen çözülmesi planlanmıştır. Ayrıca görüntüleme sistemleri açısından tüm hastaneleri içine alacak düzenleme yaklaşık bir yıldır süren büyük bir proje olarak devam etmektedir. Bu şartlar altında basında çıkan bu tür haberler, fedakarca tüm bu sorunları çözmeye ve bu şartlar içinde dahi hastalara en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen kurum çalışanlarını üzmektedir."

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;