Cesetleri uçurumda bulundu

Antalya'da 26 Ekim'den bu yana haber alınamayan Alper Gürdal, eşi Rus uyruklu Nadejda Gürdal ve arkadaşları İlyas Durmuşkaya'nın cesetleri Karaman'ın Sarıveliler İlçesi'nde bir uçurumda bulundu

20 Kasım 2012, Salı 14:15
A A

Alanya’da bir otelin hamam bölümünde masöz olarak çalışan Nadejda Gürdal, 26 Ekim’de Rusya’da yaşayan ablası Anastasia Danilova ile telefonla görüşerek, eşi ve arkadaşıyla pikniğe gideceğini söyledi.

Her gün telefonla ailesiyle görüşen Nadejda Gürdal, o günden sonra bir daha ailesiyle görüşmedi. Kızlarından haber alamayan Rus aile, Alanya’ya gelerek polise kayıp başvurusunda bulundu.

Emniyet birimlerinin başlattığı arama çalışmalarından bugün sonuç alındı. Alper Gürdal, eşi Nadejda Gürdal ve arkadaşları İlyas Durmuşkaya’nın cesetleri Karaman’ın Sarıveliler İlçesi’ne bağlı Göktepe Köyü yakınlarındaki bir uçurumun dibinde, bir otomobilin hemen dışında bulundu. Cesetlerin ve otomobilin uçurumdan çıkarılması için çalışmalara başlandı.

'Kocamla kavga ettik moralim bozuk'

Bu arada, Rus Nadejda’nın annesi 59 yaşındaki Elana Mariyeva ile ablası 30 yaşındaki Anastasia Danilova da Alanya’ya geldi. Nadejda Gürdal’ın, Alanya’daki bir otelin SPA merkezinde masözlük yaptığı, Alper Gürdal ile arkadaşı İlyas Durmuşkaya’nın da Alanya’daki bir cep telefonu bayisinde çalıştıkları öğrenildi.

Nadejda Gürdal’ın, ablası Anastasia Danilova’ya pikniğe gideceklerini söyledikleri günün akşamı gönderdiği SMS’te "Kocamla kavga ettik. Moralim bozuk" yazdığı iddia edildi.

CESETLERDEN BİRİ ÇIKARILDI

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde 26 Ekim’den bu yana haber alınamayan Alper Gürdal (31), eşi Rus uyruklu Nadejda Gürdal (26) ve arkadaşları İlyas Durmuşkaya’nın cesetleri Karaman’ın Sarıveliler İlçesi’nde uçurumda bulundu. Alanya Emniyetinin telefon sinyallerinden yola çıktığı arama çalışmaları sonunda 3 kişinin cesedi 350 metrelik bir uçurumda otomobil içerisine sıkışmış halde bulundu. Çürümüş cesetlerden birisi AFAD’ın 9 kişilik ekibi tarafından 2 saat süren çalışma sonucu çıkartıldı.

 KIZININ CESEDİNİ BEKLİYOR

 Araç içerisinde bulunan diğer iki cesedin ise havanın kararması ve bölgenin sarp kayalık olması nedeniyle yarın çıkarılacağı belirtildi. Rus Nadejda’nın annesi 59 yaşındaki Elana Mariyeva ile ablası 30 yaşındaki Anastasia Danilova’da Sarıveliler İlçesi’ne giderek Nadejda Gürdal’ın cesedinin çıkarılmasını beklediği öğrenildi. Cesetlerin çıkartıldıktan sonra ölüm nedenlerinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderilecekleri açıklandı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;