Cesetlerin kimliği belli oldu

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde dün akşam saatlerinde sahilde cesetleri bulunan 1'i kadın, 2'si çocuk, 3 kişinin kimlikleri belirlendi

19 Ağustos 2014, Salı 14:37
A A

İzmit Körfezi sahilinde bulunan cesetlerin sırrı çözüldü. Dün akşam saatlerinde sahilde dolaşan Selma Platin Pek deniz kenarında 1’i kadın, 2’si çocuk, 3 kişiyi haraketsiz halde görüp çevredekilerden yardım istedi. 3 kişi sudan çıkarıldıktan sonra hemen 112’ye ihbarda bulunuldu. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından müdahale edilen kadın ve iki çocuğun çok az solunumu bulunduğu belirlendi. Hemen hastaneye kaldırılan 3 kişi yaşama döndürülemedi. Polisler, üzerlerinden herhangi bir kimlik çıkmayan 3 kişinin kimliklerini belirlemek için çalışma başlattı.

Selma Platin Pek, "İlk kez ben gördüm ve çevreme bağırarak hemen suya girdim. Oradaki su derinliği dize kadardı. Sahile getirdiğimizde çocuklar henüz ölmüş değillerdi. Kalp masajı ve suni teneffüs yaptık. Çok su yutmuşlardı. Çok az solunumları vardı. Sağlık ekipleri gelip onları hastaneye götürdüklerinde orada öldükleri anlaşıldı. Doktorlara sorduğumuzda, olayın, biz onları sudan çıkarmadan yaklaşık 15 dakika önce meydana gelmiş olabileceğini söylediler" dedi.

Dün akşam, bölgede birkaç ceset daha olabileceği yolunda çıkan söylentiler üzerine dalgıç ekipleri gece de arama çalışmaları yaptı. Aramalarda başka ceset bulunmadı.

KARSLI ANNE VE İKİ ÇOCUĞU

Bugün sabah saatlerinde ise yapılan araştırmalarda, cesetlerin kimlikleri belirlendi. Polisten alınan bilgilere göre, Kars nufüsuna kayıtlı olduğu anlaşılan 29 yaşındaki Derya Erdem’in bir süre önce eşinden ayrıldığı, çocukları 7 yaşındaki Bora Can Erdem ve 9 yaşındaki Türkan Efsun Erdem’i yanına alarak Karamürsel ilçesine geldiği anlaşıldı. Derya Erdem’in burada Kocaeli Üniversitesi’ne bağlı Karamürsel Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenim gören kızkardeşi Hacer Arslan’ın yanına gelip, bir süre onun evinde kaldığı, dün öğlenden sonra çocuklarıyla birlikte onun yanından ayrıldıktan sonra da akşam saatlerinde cesetlerinin bulunduğu belirlendi.

CESETLERİN BULUNDUĞU BÖLGEDE ARAMA DEVAM EDİYOR

Bu arada cesetlerin bulunduğu bölgede başka cesetler olma ihtimaline karşı bugün de arama yaptıklarını söyleyen Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Metin Saroğlu,   "Bu sabah itirabiyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yalova deniz polisi ve Kocaeli polisi ile bizim AFAD ekibi arama yaptı. Dalgıçlarımız halen aramalarını sürdürüyor. Bu 3 kişi dışında başka kişi olmadığı kaanatindeyiz. Her ihtimale karşı çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Karamürsel sakinlerinden Cemil Dışpınar ise olayı şöyle anlattı:

"Balkonda otururken bağrışmaları duyunca sahile indim.  Çocuk yerde yatıyor. Ayağını kaldırıp bir kadın masaj yaptı. O arada dalgıç olduğunu söyleyen biri geldi ve şahsın öldüğünü söyledi. Tahminen yeni olay değildi. Ondan sonra diğer cesetler çıkartıldı. Darp izi vardı. Çıkartılırken kayalara mı vurdu bilmiyoruz. O arada diğer çocukları da götürdü."

DHA

 


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;