Ceyhun kendisini Türk hissediyor

Münih doğumlu Türk milli futbolcu Ceyhun Gülselam, kendisini Türk hissetmesinden dolayı Alman milli takımında oynamayı hiç düşünmediğini söyledi

Ceyhun kendisini Türk hissediyor

Ceyhun, Alman Kicker dergisinde yer alan haberde, Bayern Münih’te oynadığı zamanlarda kendisine tavsiye edilen Alman pasaportunu hiçbir zaman almak istemediğini belirterek, "Kendimi Türk olarak hissediyorum, bundan dolayı Alman milli takımında oynamayı düşünemezdim" dedi.

Ceyhun’un Alman milli takımında oynamayı değil Türk milli takımında forma giymeyi istediği ifade edilen haberde, doğduğu yere bağlı olmasına rağmen Almanya’da doğan diğer Türk futbolcular gibi "atalarının ülkesinde" futbol oynamayı tercih ettiği belirtildi ve Ceyhun’un, "Ben mutlaka orada oynamayı istiyordum" sözlerine yer verildi.

SERDAR VE MESUT'UN TERCİHLERİ

Sadece tatil yaptığı zamanlardan Türkiye’yi tanıyan ve 2008 yılında Trabzonspor’a transfer olan Ceyhun’un başka olanakları da olduğu ve paranın hiçbir şekilde rol almadığı belirtilen haberde, Türkiye’ye bağlılığı diğer her şeyden daha fazla olduğu kaydedildi.

Alman milli takımı için oynamaya karar veren Serdar Taşçı ve Mesut Özil’in bu tercihlerini de anlayışla karşıladığını belirten Ceyhun, "Onların kriterleri farklıydı. Bu karar onları için de kolay değildi. Her şeyin iyi gittiğinden dolayı onlar için seviniyorum" dedi.

CEYHUN YURTDIŞINDA OYNAMAK İSTİYOR

Haberde, Ceyhun’un, 2011 yılında sözleşmesinin sona ereceği, İngiltere ya da Almanya’da forma giymek istediği kaydedildi. Almanya’da 1995-2003 yılları arasında Bayern Münih kulübünde forma giyen 21 yaşındaki genç futbolcu, 2005-2008 yılları arasına oynadığı SpVgg Unteraching takımından Trabzonspor’a transfer olmuştu. Ceyhun, 13 kez ümit milli, 6 kez de (A) milli takım forması giydi.