Çeyiz sandığı cinayeti çözüldü

Mersin'de çeyiz sandığı içinde cesedi bulunan Ömer Şahin'in öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan karısı ve sevgilisi cinayeti itiraf etti

Çeyiz sandığı cinayeti çözüldü

Mersin’de çeyiz sandığının içinde çürümüş cesedi bulunan 30 yaşındaki Ömer Şahin’i cinayet şüphelelileri olarak Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde yakalanıp gözaltına alınan eşi Müge Şahin ile sevgilisi Muhittin Güler, polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Şahin ve Güler’in internette tanışıp ilişkilerini ilerlettikleri, birlikte alkol alırken cinayeti işledikleri ileri sürüldü.

Merkez Akdeniz İlçesi Yeni Mahalle 5330 Sokak’ta uzun süredir kapalı olduğu belirtilen mobilya ve beyaz eşya deposundan kötü kokular yayılınca, rahatsız olan çevredekiler polise ihbarda bulundu. Verilen adrese gelip, depoyu çilingir yardımıyla açan polis ekibi, çeyiz sandığının içinde büyük bölümü çürümüş halde cesetle karşılaştı.

Cinayet Bürosu dedektifleri, yürüttüklerin araştırmada, cesedin 5 ay önce Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde kaybolan Ömer Şahin’e ait olduğunu saptadı.

Olayla ilgili yapılan çalışmada Şahin’in kayıp olan eşi Müge Şahin ile kadının sevgilisi olduğu belirlenen Muhittin Güçlü, İskenderun’da dün akşam yakalandı.

2 şüpheli, dün gece Mersin’e getirilerek Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirildi. Geceyi Emniyet Müdürlüğü’nde geçiren şüpheliler, ifadelerinin alınmasının ardından bugün adliyeye sevk edildi. Yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edilen iki sevgili, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

İNTERNETTE TANIŞMIŞLAR

Öte yandan, şüphelilerin emniyette verdikleri ifadelerinde, suçlarını itiraf ederek cinayeti 17 Nisan gecesi Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde işlediklerini söyledikleri öğrenildi. Şüphelilerin ifadelerine göre, öldürülen Ömer Şahin’in eşi 2 çocuk annesi Müge Şahin ile Mersin’de oturan sevgilisi Muhittin Güler’in, bir akrabaları aracılığı ile internet üzerinden tanıştıkları ve daha sonra arkadaşlıklarını ilerlettikleri belirtildi.

Ardından Muhittin Güler’in, sevgilisinin eşi Ömer Şahin ile de arkadaşlık kurduğu ve 17 Nisan gecesi Çorlu’da hep birlikte alkol alırken çıkan bir tartışma sonrası Şahin’i bıçaklayarak öldürdükleri kaydedildi.

Cesedin, 15 Mayıs tarihine kadar Şahin çiftinin Çorlu’daki evinde gizlendiği, daha sonra Muhittin Güler tarafından Mersin’de kiralanan depoya ev eşyalarının arasında kamyonla nakledildiği ifade edildi.


Mustafa İNSAN/MERSİN, (DHA)