Ceza yiyen sürücü polisle yumruklaştı

Trabzon'da 61 TL para cezası uygulanan sürücü ile polisin tartışması yumruklaşmaya dönüştü.

27 Aralık 2009, Pazar 11:16
A A

Trabzon’da araç kullanırken cep telefonuyla konuştuğu gerekçesi ile 61 TL para cezası uygulanan sürücü ile polisin tartışması yumruklaşmaya dönüştü. Öfkeli sürücü ile polisi araya giren vatandaşlar ayırdı.

Olay Trabzon’un Kahramanmaraş Caddesi’nde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Trafik polisi Erhan Ş., otomobilin sürücüsü Mustafa T.’nin cep telefonuyla konuştuğunu farketti. Bunun üzerine otomobili durdurarak Mustafa T.’ye 61 TL ceza uygulayan polis memuru hiç ummadığı bir tepkiyle karşılaştı. 

TELSİZİ KIRILDI

İddiaya göre aracından inen Mustafa T., polis memuruna cep telefonuyla konuşan herkese ceza yazıp yazmadığını sordu. Mustafa T., “Önünden bir sürü telefonla konuşan adam geçiyor, onlara ceza yazmıyorsun, bana yazıyorsun” diyerek cezaya itiraz etti. Polis ile sürücü arasında başlayan sözlü tartışma birden yumruklaşmaya dönüştü. Bu sırada polis memurunun telsizi yere düşüp kırıldı.

Araya vatandaşların girmesiyle ayrılan polis ile vatandaş arasındaki sözlü tartışma devam etti. Polis memuruna bağıran sürücü Erhan Ş. cezanın iptalini isterken, polis memuru Mustafa T. de, “Hem cep telefonu ile konuşacaksın hem de ‘kamu kurumunda çalışıyorum’ diyerek ayrıcalık isteyeceksin. Ben ayrıcalık yapmam, yapamam. Kuralları ben koymuyorum. Yasalar çerçevesinde bize söyleneni uygulamakla görevliyiz” dedi.

Kavga, polis memurunun cezayı işleme koyması ile son buldu.

Serkan KILINÇ/TRABZON, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;