Cezayir ve Mısır arasında futbol krizi

Güney Afrika Dünya Kupası elemelerinde, Cezayirli futbolcuları taşıyan otobüsün Mısır'da taşlanması iki ülke arasında krize neden oldu

13 Kasım 2009, Cuma 16:33
A A

El Cezire televizyonunun internet sitesinde yer alan habere göre, Cezayirli futbolcuları taşıyan otobüs otele geldiği esnada bir grup Mısırlı tarafından taş yağmuruna tutuldu.

Otobüste bulunan futbolculardan dört kişi hafif yaralanırken bir futbolcunun da hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Cezayir’in spordan sorumlu devlet bakanı Haşimi Gayri, Mısır’da futbolcularına karşı yapılan olayı kınadıklarını belirterek, yaşananların FIFA’ya iletildiğini ve futbolcuların güvenliği için maçı erteleyerek tarafsız bir ülkede oynanması için gerekli girişimlerin yapıldığını söyledi.

Cezayir Dışişleri Bakanı Murat Medelci, Mısırlı meslektaşı Ahmed Ebul Geyt’i arayarak futbolcuların memleketlerine dönmeleri için gereken kolaylığı sağlamasını istedi. Futbolcuları taşıyan otobüste maddi hasar meydana gelirken, Mısırlı polis yetkilileri olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;