ÇGD'den yılın başarılı gazetecileri ödülü

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), 2014'ün başarılı gazetecilerini belirledi

01 Şubat 2015, Pazar 14:10
A A

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), 2014’ün başarılı gazetecilerini belirledi.

ÇGD’den yapılan yazılı açıklamada, haber, fotoğraf, karikatür, röportaj, televizyon, internet ve yerel medya dalında ödüle layık görülenlerin isimlerine yer verildi.
Buna göre, Ferit Demir, Uğur Koç, Mustafa Ekmekçi, Aykut Küçükkaya, Nurettin Kurt ve Seda Bugari haber dallarında; Altan Burgucu ve Ümit Kozan fotoğraf; Musa Kart karikatür; Ömür Ünver röportaj; Göksel Göksu ve Caner Emre Kınacı televizyon programı; Anıl Ergin ve Volkan Nakiboğlu televizyon haber; Cüneyt Özdemir televizyon programı; Mete Çubukçu televizyon belgeseli; Çağıl M. Kasapoğlu internet medyası; Arif Arslan, Rabia Deniz, Saniye Doğukan ve Hüsniye Karakoyun yerel basın; Kübra Ulutaş, Yusuf Yavuz ve Pelin Gel Ağan yerel televizyon dalında ödül aldı.

Açıklamada, ÇGD "özel onur" ödülüne, Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasında sağ kurtulduktan sonra, ambulansta sedyeye yatırılırken "Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin" diyen Murat Yalçın ile faciadan kurtulup, ölen ağabeyi Nuran Yankın’ın cesedini taşıdığı battaniyeyi "ihtiyacı olan başka biri kullanır" diyerek Kızılay’a iade eden Ahmet Yankın’ın layık görüldüğü belirtildi.


Dayanışma ödülü ise "Direnişteki Maltepe Taşeron İşçilerine" verildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;