CHP aday adayları bir araya geldi

CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin, 1980 yılından bu yana İstanbul'da milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunanların sayısının bu yıl rekor seviyeye ulaştığını belirtti.

06 Nisan 2011, Çarşamba 16:08
A A

CHP İstanbul İl Yönetimi, İstanbul milletvekili aday adaylarıyla Grand Cevahir Otel’de bir araya geldi.
İl Başkanı Şahin, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 12 Haziran’da çok kritik bir seçim yapılacağını belirterek, bu seçimin bir sonraki parlamento dönemini belirlemenin yanı sıra en kritik değerleri oylayacak konumda olduğunu ifade etti.

Bu süreçte herkese büyük görevler düştüğünü, bütünleşmeye en çok ihtiyaç duyulan bir dönem olduğunu belirten Şahin, şunları kaydetti:
"1980 yılından bu yana İstanbul’da milletvekili aday adaylığı için başvuran kişi sayısı bu yıl rekor seviyeye ulaştı. CHP Genel Merkezi’ne yapılan başvuru sayısı 4 binin, İstanbul’da ise 700’ün üzerinde. Bu, partimize olan ilginin oldukça fazla olduğunu gösteriyor. Basını ve anketleri takip ettiğimizde de CHP’nin bu seçim döneminde verdiği vaatlerin geniş halk kitleleri tarafından sevgiyle karşılandığını, muhabbetle kucaklandığını görüyoruz."

Şahin, milletvekili aday adaylarına şöyle seslendi:
"Yalnızca ortaya koyduğunuz milletvekilliği hedefine motivasyonunuzu harcamayın. Birçok eksiğimiz var. Bunları tamamlamak için tüm aday adaylarımızın ilgisini ve sevgisini bekliyoruz. Unutmayalım, halkın beklentisine cevap verecek en büyük potansiyel, en büyük varlık insan kaynağımızdır. Sizler bu insan kaynağının mevcudiyetini bu salonda bulunmakla gösteriyorsunuz. Sizin sayenizde herkes rahat bir nefes alacak, herkesin özel hayatı kendisine ait olacak, gazeteciler diledikleri kitabı özgürce yazacak. Unutmayın CHP’yi 13 Haziran’da tek başına iktidar yapacağız. Tek başına iktidarda YÖK’ü kaldıracağız, gençlerimiz üniversiteye şifreyle değil, bilgiyle, bilimle girecek. Milyonlarca insanın, anne babanın, gencin alın teri, çabası, emeği şifrelenmeyecek, çalınmayacak. CHP’ye yüreğini ve emeğini hiçbir karışılık beklemeden veren sizler, burada halkın iktidarına giden büyük yürüyüşü başlatıyorsunuz. Yolunuz açık olsun."

-"SEÇİM STARTINI VERDİK"

Açılış konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Şahin, bir soru üzerine, "İstanbul’un 39 ilçe başkanı, 20 il başkan yardımcısı burada. Tüm aday adaylarıyla bire bir görüşüyorlar. Aday adaylarımızın önemli bir bölümü zaten örgütle temas halinde. İl Başkanlığı olarak, bu toplantıyla seçim startını vermek istedik. Tüm dosta düşmana CHP’nin seçime ne kadar hazır olduğunu, ne kadar istekli olduğunu, moral ve motivasyonun ne düzeyde olduğunu göstermek istedik" dedi.

Şahin, yarın da Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde 3 seçim bölgesinden partili 3 bin kadına "Aile Sigortası" projesiyle ilgili eğitim vereceklerini, gelecek hafta bu sayıyı 6 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Şahin, eğitim alan 6 bin kadının kentin mahalle ve sokaklarını gezerek Aile Sigortası Projesi’ni anlatacağını bildirdi.

-ADAY ADAYLARI-

İstanbul 2. bölgeden milletvekili aday adayı olan İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyesi ve Türk Endodonti Derneği Başkanı Prof. Dr. Seçkin Dindar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Milletvekili adayı olduğum zaman bugüne kadar hizmet ettiğim bütün öğrencilerimden, doktorlardan, hiçbir ayrım gözetmeden hastalarımızdan, İstanbul Üniversitesi mezunlarından, herkesten oy isteyeceğim. Ben Bulgaristan göçmeniyim. Eşim de Selanik göçmeni. Trakya’da, Rumeli’de Balkanlar’da olan herkesten, göçmenlerden da oy isteyeceğiz."

Meksikalı bir milletvekilinden çok etkilendiğini ve seçilirse kendisine onu örnek alacağını ifade eden Dindar, "Ben California’da onun bürosuna gittim. Kendi adına bir vakıf kurmuş ve Meksika’dan gelen, göç eden göçmenlerin pasaport, kültürel sorunlarıyla ilgileniyordu. 7 gün 24 saat çalışan bürosu vardı. Ben de kendime onu örnek olacağım. İstanbul’a Anadolu’nun her yerinden, Kafkaslar’dan, Afrika’dan bile göç var. Göç eden herkesin kültürel ve eğitim gibi her türlü sorunlarıyla ilgileneceğim. Seçilir seçilmez hemen bir merkez açacağım ve orası 7 gün 24 saat çalışacak" diye konuştu.

1. Bölge milletvekili aday adayı, İstanbul Şehit Anaları Dayanışma Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba da Atatürk’ün kurduğu bir partiden milletvekili aday adayı olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Şehit annesi olduğunu, dernek çatısı altında şehit aileleriyle yıllardır mücadele verdiğini ifade eden Akbaba, milletvekili seçilirse şehit ailelerini temsil edeceğini söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;