CHP-Ak Parti arasında 'sağ-sol' tartışması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Başbakan İsrail'in avukatı için sağına baksın" diyerek işaret ettiği Bülent Arınç, "Sağdaki Cemil Çiçek, ben soldayım" diye konuştu

CHP-Ak Parti arasında 'sağ-sol' tartışması

CHP Genel Başbakanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile girdiği "İsrail'in avukatı" polemiğiyle ilgili olarak NTV'ye değerlendirmelerde bulundu.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle ilgili olarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Arınç, ''Konuşmalarına çok fazla dikkat etmiyor. Çok konuşuyor, ölçüsüz konuşuyor, tartmadan konuşuyor. Karizması zedeleniyor, bir hafiflik içerisine giriyor.

Ben tecrübeli bir siyasetçiyim, hiç genel başkan olmadım ama kendisine bir tavsiyem var; çok fazla konuşmasın ve sözlerini, ölçerek, tartarak, doğru olduğunu bildikten sonra konuşsun'' diye konuştu.

TEVRAT TARTIŞMASI

Tevrat'ta yer alan emirlerle ilgili tartışmalara değinen Arınç, şunları kaydetti: “Sayın Başbakanımız, Konya'da konuşurken İsrail'in bu saldırganlığını tekrar gündeme getirdi ve İsrail'in daha iyi anlaması için Tevrat'taki bir emirden bahsederek, önce İngilizce, sonra İbranice'sini söyledi.

ERDOĞAN'A ŞOK YANIT

O da 'öldürmeyeceksin.' Konuşan kim? Türkiye'nin başbakanı. Muhatap aldığı yer neresi? İsrail hükümeti. Şimdi doğru olarak bu soruya, bu konuşmaya cevap vermesi gerekenin İsrail tarafından birisi olması gerekmez mi?

"HEPİMİZİN YÜREĞİNİ DAĞLAMIŞTIR"

Bülent Arınç, ''Sayın Genel Başkan olaydan sonra çok olumlu bir açıklama yapmış ve olaydan duyduğu üzüntüyü ifade etmiştir.

Sayın Bahçeli de bunu söyledi. Diğer genel başkanlar da bunu söyledi. Hadise bir iç politika hadisesi değildir. Hepimizin yüreğini dağlayan bir hadisedir'' şeklinde konuştu.