CHP'den terörü protesto ve Necmettin öğretmeni anma yürüyüşü

CHP, Tunceli'de Terörü protesto ve öğretmen Necmettin Yılmaz'ı anma yürüyüşü gerçekleştirdi

21 Temmuz 2017, Cuma 18:28
A A
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli il Başkanlığı terörü protesto ve şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ı anma yürüyüşü gerçekleştirdi.


NECMETTİN ÖĞRETMENİN FOTOĞRAFINI TAŞIDILAR


Belediye önünde başlayan yürüyüşe, CHP Milletvekilleri, Vali, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı, İl Jandarma Komutanı ve Emniyet müdürü de katıldı.

Yürüyüş sırasında sadece Türk bayrakları ve şehit edilen öğretmen Necmlettin Yılmaz'ın fotoğrafları taşındı.  


 

'NECMETTİN'İMİZE SAHİP ÇIKAMADIĞIMIZ İÇİN ÖZÜR DİLERİZ'


CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol yaptığı konuşmada, "Bir masumun bir umudun bir emeğin, eğitimcinin temiz saf kanı terör örgüt tarafından haince ve alçakça akıtıldı. Topraklarımızın kutsallığına ihanet edildi. Necmettin öğretmenin kanı yüreğimizde ateş, gözlerimizde yaş oldu. Annesinin, babasının asıcı acımız oldu. Necmettin'imize sahip çıkamadığımız için Dersim halkından, ailesinden özür dileriz.  Bu acının tarifi yok. Bizim evladımız, onurumuz" dedi.


'NECMETTİN ÖĞRETMENİN KANI YÜREĞİMİZDE ATEŞ, GÖZLERİMİZDE YAŞ OLDU'

 CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol,  "Bir masumun bir umudun bir emeğin, eğitimcinin temiz saf kanı terör örgüt tarafından haince ve alçakça akıtıldı. Topraklarımızın kutsallığına ihanet edildi. Necmettin öğretmenin kanı yüreğimizde ateş, gözlerimizde yaş oldu.


'KAHROLSUN TERÖRİZM'


Annesinin, babasının asıcı acımız oldu. Necmettin'imize sahip çıkamadığımız için Dersim halkından, ailesinden özür dileriz.  Bu acının tarifi yok. Bizim evladımız, onurumuz. Necmettin öğretmene sıkılan kurşun Dersim'in kültürüne, geleneklerine, inancalarına sıkılan kurşundur. İnsanlığa sıkılan ihanet kurşunudur. Terör örgütlerine sesleniyorum can alarak eylemelerinize devam edeceksin bilin ki Dersim'de de Türkiye'de de bedel ödeyecek milyonlar vardır. Artık yeter bir yurttaş, baba, milletvekili, öğretmen çocuğu olarak sesleniyorum. Terör sürecinin devamından sorumlu tek kurum siyaset kurumudur. Terör ülkemizin ulusal sorunudur. Artık evlere ateş düşmesin. Kahrolsun terörizm" diye konuştu.  

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;