CHP grubunda 'Dersim' gerilimi!

CHP grubunda 'Dersim' gerilimi!

17 Kasım 2009, Salı 15:12
A A

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, partisinin grup toplantısına CHP Lideri Deniz Baykal ile birlikte geldi. Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da olduğu için grup toplantısına katılmadı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in Dersim açıklamasıyla ilgili gerilim grup toplantı salonuna da yansıdı. Kulislere bazı partililer tarafından protesto edileceği yönünde haberler yayılan Öymen, Meclis Şeref Kapısı’nda CHP Lideri Deniz Baykal’ı bekledi. Baykal, Öymen ile birlikte Grup salonuna girdi. Öymen'in yanına oturan Baykal, grup konuşmasında Dersim tartışmalarına hiç değinmedi.

Baykal'ın konuşmasının sonuna doğru ise salondan bir tepki geldi. "Onur Öymen ile ne diyorsunuz sayın genel başkan" diye bağıran Alevi bir vatandaşa partililer müdahale etti. Vatandaşı susturmaya çalışan görevlilere  Baykal müdahale ederek "bırakınız" dedi. Sıkıntılı olduğu gözlenen Baykal, "Bu konuları hafta boyunca konuştuk. Gereken her şey söylendi" dedi. Baykal bu sözlerinin ardından konuşmasını bitirerek kürsüden indi.

Çıkışta gazetecilerin "İstifa edecek misiniz?" şeklindeki sorusuna ise Onur Öymen, "Partimizde Atatürk'e sahip çıkmak gibi bir suç yok" diyerek yanıt verdi.

Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise İstanbul'da olduğu için toplantıya katılmadığı açıklandı.

Posta İnternet

Baykal: Emekliye 2 ikramiye verilmeli

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;