CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 5 soru

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara İl Başkanları Toplantısı'nda kendisi için söylediği sözlere yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Benim söylediklerimi anlayacak kıratta değilsin" dedi, 5 soruya da cevap istedi.

13 Ekim 2017, Cuma 17:19
A A
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından şu değerlendirmeleri yaptı: "Sevgili Erdoğan, benim söylediklerimi anlayacak kıratta değilsin. Çünkü söylediklerimi anlaman için önce düşünmeyi ve istişare etmeyi öğrenmen gerekiyor.  Şimdi, sana o imkanı da veriyorum. Aşağıdaki 5 soruya cevap vermeyi dene. O zaman zorunlu olarak düşünecek ve benim söylediklerimi daha iyi anlayacaksın. Durup dururken Türkiye’yi Suriye bataklığının bir parçası haline kim getirdi? Dostu Esad olanın, nasıl oldu da bir süre sonra düşmanı Esed oldu? Kimin zamanında Suriye’deki kendi topraklarımızdan Süleyman Şah Türbesini kaçırmak zorunda kaldık? Suriye’ye girecek ve 24 saatte Şam’daki Emevi Camii’nde namaz kılacaktık. Nasıl oldu da tam tersi gerçekleşti ve 4 milyon Suriyeli Türkiye’ye girdi? Türk askerinin İdlib’e girme ve Esad’ın yanında yer alma stratejisi kime ait? Bu kimin yanlış stratejisinin çöktüğünü gösteriyor?"


ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da yapılan İl Başkanları Toplantısı'nda konuşmuş ve şunları söylemişti: Gündemde Kerkük var. Tuzhurmatu, orada Türkmenler var. Bu insanlar yaşam mücadelesi veriyor. 'Bize ne yahu' diyemeyiz. Biz Kılıçdaroğlu zihniyeti taşımıyoruz. Onlar Esed'in yanına gitsinler. İdlib'deki her şehidin hesabını benim vereceğimi söyleyecek kadar cahil insanlarla benim konuşacak bir şeyim yok. Dünyadaki en samimiyetsiz en tutarsın ana muhalefetine sahibiz.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;