CHP yerine AK Parti'ye geçtiler!

Sarıgül, TDH'yi kurmayıp 'CHP'yi destekleyeceğiz' demişti ama 300 partili, Bursa'da AK Parti'ye geçti

28 Haziran 2010, Pazartesi 08:58
A A

Mustafa Sarıgül'ün yeni parti kurmaktan vazgeçip, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP'ye şans tanıdığını açıklamasından sonra bir çok yerde TDH'liler CHP'ye katılmıştı. Ancak bu kez tersi oldu ve Bursa'da 300 TDH'li CHP yerine AK Parti'ye katıldı.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Türkiye Değişim Hareketi (TDH) üyesi 300 kişinin AK Parti'ye katılımı dolayısıyla partisinin Nilüfer İlçe Teşkilatı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, AK Parti'nin Türkiye'nin partisi olduğunu söyledi.

İdeolojilerle değil projelerle meşgul olan AK Parti'nin ayrımcılığı reddettiğini, birleşmeden, bütünleşmeden yana olduğunu vurgulayan Çelik, AK Parti'nin ülkenin problemlerini, çözümlerini çok iyi bildiğini ifade etti.

'MİLLET HAMASET İSTEMİYOR'

Çelik, eski tip politika ve siyasetçilerin çok gerilerde kaldığını kaydederek, şöyle konuştu: "Millet hamaset istemiyor. Millet, laf üretilmesini değil sorunun çözülmesini istiyor. Türk siyasetinde ana sorun muhalefet sorunudur. Demokrasi, iktidarı ve muhalefeti ile vardır. Muhalefetin konumu, olaylara ve ülkeye bakışı, gelecek vadetmeli. Vatandaş 'bu muhalefetten iktidar olur' derse iktidar daha yoğun çalışma içinde olur, demokratik yarış olur. İktidara alternatif olan muhalefet anlayışı demokrasiye katkı sağlar."

Ülkenin en büyük hastalığı ve probleminin, projesiz, nereye gittiğini, ne yapmak istediğini bilmeyen muhalefet olduğunu söyleyen Çelik, şöyle devam etti: "Türkiye'nin yükünün, sorumluluklarının altında eziliyorsanız sahneye çıkmayacaksınız. Zordur siyaset. Ezilmemektir asıl olan, ezilmeyeceksiniz. Türkiye'de yaşanan olaylarla muhalefetin ortaya koyduğu cümleler, ifadeler arasında çözüme dönük bir cümle çıkarabiliyor musunuz? Hangi sorun için proje ortaya koymuştur? Son zamanlarda görüyoruz. Ana muhalefette yüz estetiği oldu. Yani estetikçiye gidip yüzünüzü değiştirerek... İşin özünde değişiklik yoksa neyi elde edeceksiniz, ülkeye neyi vereceksiniz? Kronik sorunlar bellidir. Türkiye'nin sorunlarını problemlerini 'şöyle şöyle çözeceğim' diyeceksiniz. Toplu konut yaptınız 'yanlıştır', duble yollar yaptınız 'yanlıştır', okullar açtınız 'yanlıştır' diyeceksiniz. Var mı böyle bir şey? Yok."

Çelik, siyaset yapacaklara projesi ve programı olan partileri işaret ederek, "(İlla AK Parti'de yapın) demiyorum. Kim proje, program üretiyor? Kimin ayakları yere basıyorsa oralarda siyaset yapın. Bugün bu konuda tek parti var. Gönül çok parti olsun istiyor ama proje üreten tek parti var. O da AK Parti. AK Parti yoluna devam edecek. Sizin katkınız çok önemli" dedi.

Bakan Çelik, konuşmasının ardından AK Parti'ye katılan TDH üyesi 300 kişiye rozetlerini taktı.

Törene Bursa Büyükşehir Belediyesi Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar ile çok sayıda partili katıldı.

(Milliyet)

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;