CHP'de Parti Meclisi listesi açıklandı

CHP'de Parti Meclisi listesi açıklandı

23 Mayıs 2010, Pazar 12:22
A A

CHP 33. Olağan Kurultayı’nda ikinci gün çalışmaları başladı.
Atatürk Spor Salonu’ndaki kurultayda bugün Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelikleri için seçim yapılacak.
CHP tüzüğüne göre, PM 80, YDK ise 15 üyeden oluşuyor. Parti Meclisi’nin 12 asıl üyesi Genel Başkanın önereceği 18 kişi arasından Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu üyesi olarak seçiliyor.

Divan Başkanı Kemal Anadol, 80 kişilik PM ve 15 kişilik YDK üyelikleri için belirlenen adayların isimlerini okudu. Daha sonra kurultay çalışmalarına saat 15.00’e kadar ara verildi.

PARTİ MECLİSİ LİSTESİ

CHP Parti Meclisi(PM) üyelikleri için aday gösterilenle arasında İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Umut Oran, Gülsün Bilgehan, Sencer Ayata, Süheyl Batum, Hurşit Güneş gibi isimler dikkati çekti.

80 kişilik PM’nin 12 üyesini oluşturacak Bilim, Kültür ve Sanat Kurulu adaylarından bazıları şöyle: Engin Altay, Ufuk Ataç, Osman Coşkunoğlu, Faruk Demir, Turgut Dibek, Derviş Günday, Tuncay Karaytuğ, Birgen Keleş, Ali Koçal, Ramazan Kerim Özkan, Berhan Şimşek, Hüseyin Ünsal, Rıza Yalçınkaya, Abdülaziz Yazar.

PM üyelikleri için öneriler adaylar şu isimlerden oluşuyor:

Oya Araslı, Hülya Güven, Korkmaz Karaca, Necla Arat, Metin Arifaoğlu, Yücel Artantaş, Deniz Pınar Altılgan, Sencer Ayata, Süheyl Batum, Enver Aysever, Işık Ayata, Gülsün Bilgehan, Tekin Bingöl, Mevlüt Coşkuner, Behçet Çağlar, Asuman Çakmak, Eşref Karaibrahim, Hikmet Çelik, İzzet Çetin, Soner Çetin, Mesut Değer, Mahmut Duyan, Didem Engin, Nevin Gaye Erbatur, Ali Rıza Ertumur, Abdurrezzak Erten, Mehmet Faraç, Neriman Genç, İsa Gök, Gökhan Günaydın, Mehmet Zeki Gündüz, Hurşit Güneş, Mehmet Kaban, Hüseyin Karakoç, Haluk Koç, Nihat Matkap, Şahin Mengü, Rıfat Nalbantoğlu, Hakkı Suha Okay, Ekrem Oktay, Melda Onur, Umut Oran, Oğuz Oyan, Ensar Öğüt, İrfan Hüseyin Yıldız, Malik Ecder Özdemir, Abdullah Özer, İhsan Özkes, Mehmet Ali Özpolat, Faik Öztrak, Atilla Sav, Önder Sav, Çetin Soysal, Murat Fehmi Sönmez, Mehmet Süne, Veli Gündüz Şahin, Halide Jale Tamzok, Semra Tanülkü, Gürsel Tekin, Fatma Füsun Tatlıdil, Cahide Tunç, Ayhan Yalçınkaya, Hüseyin Yaşar, Azmi Yıldız, Nuran Yıldız, Sacid Yıldız, Alattin Yüksel.

Baykal dönemindeki 18 MYK üyesinin 15'i liste dışı kaldı. Listeye, Mustafa Özyürek, Cevdet Selvi, Yılmaz Ateş, Algan Hacaloğlu, Onur Öymen, Mehmet Sevigen, Nur Serter, Savcı Sayan gibi Baykal'a yakınlığıyla bilinen pek çok MYK üyesinin girmemesi dikkat çekti.

LİSTEYE TEPKİLER...

ÖNDER SAV:  İL BAŞKANLARIMIZ ÇOK SAĞLIKLI TEŞHİSLER KOYDULAR"

CHP’de kurultay öncesi Genel Sekreterlik görevini sürdüren Önder Sav, "Bazı arkadaşlarımızın henüz nasıl bir liste oluşacağı belli olmadan, liste değerlendirmesi yaptıkları anlaşıldı. Ama il başkanlarımız işin başından beri çok sağlıklı teşhisler koydular" dedi.

Sav, kurultay salonunda gazetecilerin, "liste tartışmaları" yaşandığına ilişkin haberlerle ilgili sorularını yanıtladı.
Listeler için herkesin değerlendirmesini aldıklarını belirten Sav, şunları söyledi:

"Bazı arkadaşlarımızın henüz nasıl bir liste oluşacağı belli olmadan, farazi, olmayacak şeyleri değerlendirerek bir liste değerlendirmesi yaptıkları
anlaşıldı. Ama il başkanlarımız işin başından beri çok sağlıklı teşhisler koydular, sağlıklı değerlendirmeler yaptılar. Bu konuda da cumartesiyi pazara
bağlayan gece hatta sabah diyebilirim hep beraber sağlıklı bir değerlendirme yaparak CHP’nin cumartesi kurultayındaki görkemine bir gölge düşmemesi için bu listelerin oluşumuna büyük katkı verdiler. Herkesin tabii değerlendirmesini


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;