CHP'den Kamer Genç'e 'Zeyid Aslan' kalkanı

CHP Sözcüsü Haluk Koç, Kamer Genç'in Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a sözlü müdahalesine ilişkin, 'Zeyid Aslan'a AKP ne yaptıysa, CHP de Genç'e onu yapar' dedi

27 Kasım 2013, Çarşamba 16:44
A A

CHP Sözcüsü Haluk Koç, Kamer Genç’in Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’a sözlü müdahalesine ilişkin, "Yaşanan tablo şık değildir, ama Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir devlettir. CHP, Zeyid Aslan’a AKP ne yaptıysa onu yapar. TBMM’nin ortasında en ağır küfrü edenler nasıl değerlendirildi? Kamer Genç küfür etmedi, sözlü bir tepkide bulunuyor" dedi.

>>> MECLİS'TE GENÇ TARTIŞMASINA NOKTA KONDU

>> İŞTE O GECEDE YAŞANANLAR - Haber ve videosu için tıklayınız


CHP Sözcüsü Haluk Koç, Japon Milli Günü resepsiyonunda Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in Emine Erdoğan’a yönelik, "Sen hangi sıfatla konuşuyorsun" sözüne ilişkin bir açıklama yaptı.

'TÜRKİYE CUMHURİYETİ HANEDANLIK DEĞİLDİR'

Koç, "Yaşanan tablo şık değildir ama Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir devlettir. Padişahlıkla yönetilmez. Bugün yaratılmak istenen padişahlık havası tüm resmi gezilerde devreye sokulmaya çalışılıyor. Türkiye Cumhuriyeti hanedanlık değildir, diktatörlük değildir. Tek kişinin, tek ailenin resmi temsili üstlendiği bir krallık değildir" diye konuştu.

Koç, Kamer Genç’le ilgili bir disiplin süreci işletilip işletilmeyeceğine ilişkin, "CHP, Zeyid Aslan’a AKP ne yaptıysa onu yapar. TBMM’nin ortasında en ağır küfrü edenler nasıl değerlendirildi? Kamer Genç küfür etmedi, sözlü bir tepkide bulunuyor" dedi.ZEYİD ASLAN NE YAPMIŞTI?

AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, geçen yasama yılında Kamer Genç ve kadın parlamento muhabirlerine küfür ve hakaret etmesiyle gündeme gelmişti.

Zeyid Aslan, önce TBMM Genel Kurulu’nda Kamer Genç’e küfür etmiş; ardından kendisini uyurken görüntüleyen kadın muhabirlere yönelik "Ben sizin bacak aranızı çekip gazeteye bastırsam, 'bunların gerçeği bu' diye... Ahlaksız olurum değil mi?" sözlerini sarf etmişti.

AKP Grup Disiplin Kurulu’na sevk edilen Zeyid Aslan, en hafif ceza olan “uyarı cezası” almış, bu karar muhalefetin tepkisini çekmişti.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;