CHP'li kadınlardan dayak iddiası

CHP İstanbul Bahçelievler İlçe üyesi 3 kadın, AK Partili olduğunu ileri sürdükleri bir kişinin saldırısına uğrayıp dayak yediklerini iddia etti

Salı, 07 Eylül 2010 - 13:58

CHP'li kadınlardan dayak iddiası

CHP Kadın Kolları üyeleri, dün Bahçelievler Fatih Caddesi üzerinde broşür dağıttıkları sırada AK Partili olduğunu ileri sürdükleri bir kişi tarafından saldırıya uğradıklarını belirterek, şikayetçi oldular. Başbakan Erdoğan ise dün gece katıldığı bir televizyon programında, 'Saldırgan, AK Partili değil, DSP sempatizanı  olduğunu söyledi' dedi.

CHP Kadın Kolları üyesi Gülhan Atılır, Eda Özdemir ve Nuray Taşan hemen karakola giderek, şikayetlerini verdikleri Yenibosna'daki 75. Yıl Polis Merkezi'nde sopayla dövüldüklerini ileri sürdüler.

Saldırıdan sonra CHP İl Başkanı Berhan Şimşek, Yenibosna, Fatih Caddesi üzerinde bir grup partiliyle açıklama yaptı.

OLAYIN FOTOĞRAFLARI ÇEKİLMİŞ

Olay sırasında partililerin çektiği fotoğrafları da gazetecilere gösteren Berhan Şimşek, 3 kadının demokratik çerçevede referandum çalışması yaptıkları sırada saldırıya uğradıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Sayın Başbakan iş adamlarını, meslek odalarını, sanatçıları tehdit eder bir vaziyette. 'Bir taraf olmayan bertaraf' olur diyor. 'Demokrasi getireceğim diye anayasa değişikliği yaptım' diyen Başbakan kendi militanlarını, kendi gerillalarını, AK Parti gerillalarını sokaklarda CHP örgütüne saldırtıyor.

Çakallar gibi, kurtlar gibi saldırıyorlar. Ellerinde sopalı şehir eşkıyaları, Recep Tayyip Erdoğan'ın eşkıyaları arkadaşların kollarını, boyunlarını, ayaklarını darp ediyorlar.

Şunu bilsin ki Recep Bey, eşkıya dünyaya da hükümdar olamaz, ülkeye de hükümdar olamaz. Bu ülke çok eşkıyalar, çok haramiler gördü. Çok hainler, ihanet edenler gördü. Geldikleri gibi gidecekler."

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK"

Daha sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a seslenen Berhan Şimşek, "Her yere koşan, her konuya yorum yapan Emine Hanım'ın dikkatine.

Eşi beyefendi, kadın erkek eşitliğine inanmayan bir başbakanın, kadınlarımızı bu anlamda kendi gerillası, militanı, eşkıyaları tarafından bu şekilde darp edilmesinin, ne açıklama yaparlarsa yapsınlar ciddiyetine inanmıyorum.

Daha anayasa referandum oylaması yapılmadan, anayasa değişikliği kendi istediği gibi çıkarsa, Türkiye'de yaşananlar bunlardır. Gereken dersi Türkiye halkı umuyorum ki Recep Bey'e, saz arkadaşlarına, haramilerine, hırsızlarına, gerillalarına ve eşkıyalarına verecektir" diye konuştu.

"CAMİLERE GİREMİYORUZ"

Daha sonra saldırıya uğrayan kadınlar adına konuşan Eda Özdemir, girdikleri mahallelerde kendilerine 'burası AKP mahallesi, giremezsiniz' denildiğini belirterek, şunları söyledi:

"Dün referandum çalışmaları kapsamında mahallelerde geziyorduk. Bize saldıran beyefendiye referandumla ilgili bilgi vermek istedik. İlk önce Kılıçdaroğlu'na hakaret etti.

Daha sonra kendisinin dolandırıcı olduğunu söyledi. Ben de kendisine 8 yıldır iktidarda olduklarını, belgelerle konuşmaları gerektiğini söyledim. Ondan sonra hakarete başladı.

Ağıza alınmayacak küfürler etti. Biz de Tayyip Bey'in yaşadığı hayatla kendi hayatına bakmasını söyledik. Sonra bize kadına söylenemeyecek küfürler etti.

Daha sonra evine girdi ve biz apartmandan dışarı çıktığımızda arkamızdan sopayla geldi. Biz camide elimizi yüzümüzü yıkamak istesek bile hakaret işitiyoruz. Burası AKP'nin mahallesi, gelmeyin buraya, diye taciz ediliyoruz"

SALDIRGAN DSP SEMPATİZANI

Başbakan Erdoğan dün NTV’de katıldığı programda konu ile ilgili açıklama yaptı. CHP’li kadınlara saldıran kişinin kendi isteğiyle polise teslim olduğunu söyleyen Erdoğan, polis tutanaklarından okuyarak “Saldıranın adı Çetin Er. ‘Ben AK Parti’li değilim. Bir kere cumhurbaşkanlığı için yapılan referandumda oy verdim. Babam DSP’ye oy verirdi. Ben de DSP sempatizanıyım. CHP’li kadınlar gürültü yapıp uykumu böldüğü için saldırdım. Onlar da bana saldırdı. Ben de onlardan şikayetçiyim’ diye ifade vermiş” dedi.

BULUT MÜLHİM/İSTANBUL (DHA)

2