CHP'li Sedefçi'yi mahkeme dinletmiş

Edirne Belediye Başkanı CHP'li Hamdi Sedefçi'nin mahkeme kararıyla dinlendiği ortaya çıktı

CHP'li Sedefçi'yi mahkeme dinletmiş

Edirne Cumhuriyet Savcısı Fahri Mutlu Tosun, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin odasının yasadışı yollardan dinlendiği gerekçesi ile yaptığı suç duyurusu üzerine başlattığı soruşturmayı tamamladı.

Soruşturma kapsamında mahkemelerden Başkan Sedefçi’nin ‘dinlenmesi ve izlenmesi’ ile ilgili bir mahkeme kararı olup olmadığı yönündeki araştırma sonucunda İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nden alınan bir kararla olduğu ortaya çıktı.

İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nden, 2009 yılının ilk altı aylık dönemi için, ‘önleme dinleme’ yönündeki kararı üzerine savcılık takipsizlik kararı verdi.

Bilindiği gibi Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi 8 Ocak günü düzenlediği basın toplantısında makam odasında bulunan LCD televizyonun sık sık arıza yapması üzerine yaptırdığı kontrolde içinde dinleme ve kayıt cihazı bulmuştu.

Bunun üzerine Başkan Sedefçi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş ve TBMM Telekulak ve Bilgi Teknolojileri Komisyon Üyesi Tacidar Seyhan ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek kamuoyuna açıklama yapmıştı.

Lütfü KARAKAŞ/EDİRNE (DHA)