Chris Cornell intiharı mı ima etti: Bundan sonraki durak için üzgünüm

Chris Cornell'in Detroit'teki son konserini takip eden deneyimli konser fotoğrafçısı Ken Settle, ünlü ismin ölümünden önceki sahne performansını 'tuhaf' olarak tanımladı ve şu sözlerine dikkati çekti: Gerçekten turun bundan sonraki durağı için çok üzgünüm

19 Mayıs 2017, Cuma 21:28
A A
52 yaşında hayatını kaybeden Cornell'in yapılan ilk tıbbi değerlendirmede, "kendini asarak intihar ettiği" sonucuna varıldığı açıklanmıştı.
Fotoğrafçı Ken Settle, Cornell'in sahnedeki ruh hali için, "onu hiç böyle neşeli görmemiştim" dedi.

Settle ünlü müzisyenin son konserini, "Cornell özellikle ilk zamanlarda sahnede her zaman biraz somurtkandı. Saçları yüzünü kapatır, çoğu zaman seyirciye dahi bakmazdı. Ama son performansı bunun tam tersiydi" sözleriyle anlattı.


KONSER OLMAYACAK


BBC Türkçe'nin haberine göre, Ken Settle'ın, 3 çocuk babası olan Cornell'in konserinden aklında kalan bir diğer şey ise söylediği şu cümle: "Gerçekten turun bundan sonraki durağı için çok üzgünüm"

People dergisine konuşan fotoğrafçı bu cümle için şunları söylüyor:

"Bu ifadeyi ilk duyduğumda, Cornell'in turun bir sonraki durağıyla Detroit konserini karşılaştırarak, sonraki durağın bu kadar iyi olmayacağını kast ettiğini düşündüm. Ancak ölümünden sonra geriye dönüp bakıldığında sanki bu cümleden, 'bir sonraki konser olmayacak' anlamı çıkıyor."


DAHA SAMİMİYDİ

70'li yıllardan bu yana grupların performanslarını fotoğraflayan ve birçok kez Chris Cornell'i sahnede izleyen Ken Settle, ünlü rock müzisyeninin son konserde grup arkadaşları ile her zamankinden daha samimi olduğunu da açıkladı.

"Daha önce onu gitarist Kim Thayil ile aynı karede çekmek her zaman güç olmuştur. Ancak bu konserde şarkı söylerken Thayil'in dibine kadar girdi"

52 yaşındaki sanatçı, eşi Vicky Karayiannis'in bir arkadaşını arayıp Cornell'i kontrol etmesini istemesi sonrası kaldığı otelin banyosunda ölü bulunmuştu.
Detroit'teki adli tıp yetkilileri, ilk değerlendirmede Cornell'in "kendini asarak intihar ettiği" sonucuna vardıklarını açıklamıştı.
 

CHRIS CORNELL KİMDİR?


1964 Seattle doğumlu Cornell, Soundgarden ve sonrasında Audioslave gruplarının solistliğini üstlenmişti. Cornell, James Bond serisine ait 2006 yapımı “Casino Royale” filminin “You Know My Name” adlı tema şarkısını da seslendirmişti.

Cornell, gitarist Kim Tyhail ve basçı Hiro Yamamoto ile Soundgarden grubunu kurarak, 90’lı yıllara damga vuran grunge hareketinin mimarları arasında yer almıştı. SoundgardenNirvanaPearl Jam ve Alice in Chains adlı grupların da öncüsü sayılıyor.

Ölüm haberiyle dünyada şok etkisi yaratan ünlü müzisyenin bugün Rock the Range adlı festival kapsamında Columbus’ta sahneye çıkması bekleniyordu.


ABD’li ünlü rockçı Chris Cornell hayatını kaybetti


Chris Cornell kimdir ?


Ünlü rock yıldızı Chris Cornell’in ölümünde intihar şüphesi

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;