Christopher Walken: Teklif gelirse Türkiye’de çalışmak isterim

54'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali’ne katılan ABD’li sinema oyuncusu Christopher Walken, teklif gelmesi halinde Türkiye’de çalışmak istediğini söyledi

22 Ekim 2017, Pazar 20:41
A A

Festivalde "Onur Ödülü" verilen ABD’li oyuncu Walken, festival kapsamında Antalya Kültür Merkezi Perge Salonu’nda, 1990 yapımı New York’un Kralı (King Of New York) filminin gösteriminin ardından düzenlenen söyleşide filmin, çocukluğunun New York’da geçtiğini, filmde görülen sahnelerin kendi çocukluğunun geçtiği sokaklar gibi olduğunu belirtti.

Ailesinin İskoçya’dan ABD’ye göç ettiğini dile getiren Walken, o zamanlar maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının dans kurslarına gittiğini, kendisinin de bu kurslara katıldıktan sonra birkaç müzikalde ufak rolde oynayarak "ekmek parasını" kazandığını ifade etti.

5 YIL HİÇ TEKLİF ALMADI

5 YIL HİÇ TEKLİF ALMADI

Walken, müzikal ve kumpanyalarda oynadıktan sonra bir filmde ufak bir rol kaptığını, sonrasında ise 5 yıl hiçbir teklif alamadığını, aradaki bu süreyi de tiyatro oyunlarıyla doldurduğunu kaydetti.

Türk sineması ve dizileri hakkında bilgisi olup olmadığı yönündeki soru üzerine ABD’li oyuncu, İran ve Hindistan gibi çok film çeken ülkelerin olduğunu, ABD’de insanların sinema ile olan bağlarının evlerde devam ettiğini anlattı.

'TEKLİF GELİRSE...'

'TEKLİF GELİRSE...'

Walken, diğer ülke sinemalarının filmlerine artık ulaşamadıklarını, bu nedenle Türk sineması ve dizileri hakkında bilgisinin olmadığını ifade ederek, "Teklif gelirse Türkiye’de çalışmak isterim." diye konuştu.

'EMNİYET KEMERİNİZİ TAKIN'

'EMNİYET KEMERİNİZİ TAKIN'

Tüm dünyada yapılan festivalleri önemsediğinin altını çizen Walken, yine bir festival vasıtasıyla geldiği Antalya’yı çok sevdiğini ve tekrar gelerek denize girmek istediğini dile getirdi. Walken, genç oyunculara tavsiyeleri yönündeki soru üzerine, "Tek bir tavsiyem var, her zaman emniyet kemerinizi takın." şeklinde esprili bir yanıt verdi.

KULAKLIK KRİZİ

KULAKLIK KRİZİ

Söyleşi sonunda Walken, dinleyicilerle fotoğraf çektirdi.          Öte yandan, etkinlik öncesinde söyleşinin simültane tercümesinin  yapılacağı ifade edilmesine rağmen yeterli kulaklık dağıtılamaması nedeniyle  problem yaşandı. Bu sırada İngilizce bilen bir seyirci yardımcı olabileceğini  belirterek, sahneye çıkıp çeviri yaptı.