Cidde'de aslan bir kız çocuğuna böyle saldırdı

Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen Bahar Festivali'nde, çocukların aslanla oynaması için kafesin kapıları açılınca dehşet yaşandı... Aslan bir anda köşeye sıkıştırdığı kız çocuğuna saldırdı ve o anlar cep telefonu kameralarına yansıdı (Dikkat! Görüntüler rahatsız edici olabilir)

08 Mart 2018, Perşembe 09:29
A A

POSTA.COM.TR


Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen 'Cidde Bahar Festivali'nde, çocukların içeri girip oynaması için aslan kafesinin kapıları açılınca dehşet yaşandı. 
 

ÖNCE KOŞUP OYNADILAR AMA...


Festivalin organizatörleri 6 aylık olduğu belirtilen ancak bir insanı rahatça öldürebilecek güçte olan hayvanın kapılarını açtığında çocuklar içeri girdi ve bir süre aslanla birlikte koşturup oyun oynadılar. Ancak aslan, kaşla göz arasında küçük bir kız çocuğunu kafesin köşesine sıkıştırıldı.
 

ARKA AYAKLARI ÜZERİNDE KALKIP SALDIRDI


Arka ayakları üzerine dikilen aslan, ön ayaklarıyla kızın kafasına yapışıp çocuğun üzerine çullandı. Korkudan ne yapacağını şaşıran kız ve etraftakiler çığlıklar atarak yardım isterken, bir adam gelip kızı aslanın pençelerinden kurtarmak için hayvanın kafasını tuttu ve kızı hayvandan ayırdı. Bütün bu korku dolu anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. 
 

ETKİNLİK ÖNCESİNDE PENÇELERİNİ SÖKMÜŞLER


Çocukları 'eğlendirmek' üzere getirilen aslanın 6 aylık olduğu ve etkinlikten önce pençeleri söküldüğü için kıza fazla zarar veremediği öğrenildi.  

FESTİVAL SONLANDIRILDI


Mekke Emir Yardımcısı Abdullah bin Bender, Oasis Mall alışveriş merkezi yakınlarında düzenlenen festivalin, yaşanan saldırı sonucu sonlandırılması ve bu akılalmaz ihmalin sorumlullarının cezalandırılması talimatını verdi.

16 Şubat’ta başlayan Cidde Bahar Festivali’nin 1 ay sürmesi bekleniyordu. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;