Çıkarın beni bu evden

Sevgilisi liseli Münevver'i başını testereyle keserek öldüren Cem Garipoğlu cinayetten 230 gün sonra o korkunç olayın yaşandığı Bahçeşehir'dekivillaya getirildi

21 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

MALTEPE CEZAEVİ'NDE YATIYOR

3 Mart’ta sevgilisi Münevver Karabulut’u (17) İstanbul’da Bahçeşehir’deki villalarında bıçakladıktan sonra başını testereyle keserek öldüren Cem Garipoğlu (17) cinayetten 197 gün sonra polise teslim olmuştu. Maltepe Cezaevi’nin çocuk tutuklular bölümünde yatan Cem’e olaydan tam 230 gün sonra Münevver’i katlettiği Bahçeşehir’deki ailesine ait villada cinayetin tatbikatı yaptırıldı.

DAMLARDA KESKİN NİŞANCILAR VARDI

Keşif öncesi villa çevresindeki binaların tepelerine keskin nişancılar yerleştirildi. Villanın çevresi çevik kuvvet, özel harekat ve jandarma timleri tarafından güvenlik ablukası altına alındı. Saat 10.10’da villa önüne getirilen Cem güvenlik nedeniyle 50 dakika cezaevi aracında tutuldu. Saat 11.00’da Cem araçtan indirildi. “Oraya girmek istemiyorum” diyen Cem’i görevliler villaya götürdü.

KEŞFE 2 SAVCI VE PSİKOLOG DA KATILDI

1.5 saat süren keşfe iki savcı, bir psikolog, bir katip, güvenlik görevlileri ile Cem’in avukatı Aytekin Kaya katıldı. Savcılar keşif sırasında Cem’e cinayetle ilgili “Münevver’i nerede bıçakladın? Testere neredeydi? Nerede başını kestin?” gibi sorular sordu. Ancak Cem “Konuşmak istemiyorum. Bu benim hakkım değil mi?” diyerek susma hakkını kullandı, hiçbir soruyu yanıtlamadı.

LİSE 3 VE 4’Ü DIŞARIDAN BİTİRECEK

Cem tatbikatta “Çıkarın beni bu evden. Çıldıracağım. Burada olmak istemiyorum” diye bağırdı. Cem’in avukatı, “Olayı hatırlamamak için eve girmek istemedi. Cem’in ruhsal durumu çok kötü” dedi. Cem’in liseyi dışarıdan bitirmek için başvuruda bulunduğu, talebinin kabul edildiği öğrenildi. Cem’in kitapları ilerki hafta cezaevine gelecek.

Özden ATİK-Asım GÜNEŞ-Taner YENER/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;