Çıldırdılar!

Aydın'ın Efeler ilçesinde bir mağazanın açılışa özel yaptığı indirimden faydalanmak isteyen binlerce kişi izdihama neden oldu. Mağazanın kapanan kapılarını zorlayan vatandaşlar ezilme tehlikesi atlattı

23 Mart 2015, Pazartesi 11:48
A A

Efeler ilçesinde Yağcılariçi Caddesi’nde bir alışveriş mağazasının açılışına beklenenden fazla ilgi gösterilince izdiham yaşandı. Açılışa özel indirimi duyan vatandaşlar, alışveriş yapabilmek için saatlerce beklemek zorunda kalınca mağaza yöneticilerine tepki gösterdi. Mağaza kapılarını açar açmaz yüzlerce kişi birden kapılara yüklenince ezilme tehlikesi geçirdi. Kalabalık içerisinde bulunan birçok bayan ve çocuk zor anlar yaşarken; vatandaşlar organizasyon eksikliğinden dert yandı. Kapıların açılmasından kısa bir süre sonra kapıda yaşanan yoğunluk nedeniyle mağaza yetkililerin otomatik kapıları kapatmak istemesi vatandaşı çılgına çevirdi. Otomatik kapının altında ezilme tehlikesi geçiren birçok vatandaş kedisini içeriye zor attı.

AYAKKABILAR KAPIDA KALDI

Kapıların açılışı esnasında oluşan yoğun izdiham nedeniyle bir kadının ayakkabısı kapıda kaldı. Ayakkabıyı bulan mağaza yetkilileri ayakkabının sahibinin bulunması için sık sık anons etti.

KAPILARI YUMRUKLADILAR

Mağaza, kapılarını açtıktan kısa süre sonra kapılarını kapattı. Uzun süre ikinci kez kapıların açılmasını bekleyen vatandaşlar aradan 15-20 dakika geçmesine rağmen kapılar yeniden açılmayınca kapıları yumrukladı. Kapıya yüklenen onlarca vatandaş nedeniyle otomatik kapıda hasar oluştu.

SİNİRLER GERİLDİ

Yaşanan izdiham açılışa katılanları adeta çılgına döndürürken,  açılışa katılan vatandaşlar, "Organizasyon son derece yetersiz. Çoğu insan çocuğuyla kalabalığın içerisinde ezilme tehlikesi geçirdi. Çok sayıda üründe indirim yapılmış, burada bu kadar kalabalığın olacağı belliydi. Herkes kapılara yüklendi ezilme tehlikesi geçirdik" dedi.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;