Çılgın Proje interneti sarstı

Bugün internetin gündemini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı çılgın proje belirledi. İstanbul'u değiştirecek bu proje bakın interneti nasl etkiledi?

28 Nisan 2011, Perşembe 14:08
A A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu sabah saatlerinde uzun süredir hakkında dedikodular yapılan 'Çılgın Proje' fikrini resmi olarak tanıttı. İstanbul'un binlerce yıllık çehresini değiştirecek olan bu projeyle birlikte şehrin içerisine dev bir kanal açılması planlanıyor.

İstanbul'u Manhattan gibi yarım adalar haline dönüştürecek olan projenin açıklanmasıyla birlikte Türkiye'nin internet gündemi de değişti. Kullanıcılar, sosyal ağ siteleri üzerinden PS3'e yapılan hacker saldırısını ve Sony'in yeni nesil tabletlerini konuşurken projenin ortaya çıkmasıyla birlikte herkesin ilgi alanı bu konuya yöneldi.

Sosyal Ağlarda Çılgın Proje Tartışmaları

Projeyi destekleyenler ve desteklemeyenler fikirlerini sosyal ağlarda paylaşırken iki farklı videoyu da kullanıyor. Bunlardan biri Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının sonunda gösterdiği tanıtım filmi diğer ise Şahan Gökbakar'ın Hayri Gülle karakterinin iddiaları.

Hayri Gülle'nin seçim konuşmalarından biriyle çılgın proje arasında benzerlik kuran internet kullanıcıları protestolarını bu video ile dile getiriyor. Saat 12:30 itibariyle internete damgasını vuran çılgın proje aramaları, Google'ın istatistiklerine de yansıdı.

Twitter'da bir anda trends kısmına fırlayan çılgın proje başlığıyla ilgili ülkemizden dakikada ortalama olarak 10 Tweet atılıyor.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;